Kopia dysku


(KORAR) #1

mam pytanie dotyczące wykonania kopii dysku.Czy da sie wykonać wierną kopię dysku wraz zawartymi danymi i zainstalowanymi programi.Rzecz sprowadza sie dotego że mamy na kompie w pracy zainstalowany system do monitoringu pracy uządzeń.Pewnego razu padł nam system w komputerze,i zaistniała konieczność wgrania ponownie systemu ale już samo oprogramowanie do monitoringu urządzeń wgrywał serwis za niemałe pieniądze.Ponieważ mało brakowało a za tą usługę byliby obciązeni pracownicy,chcemy sie poprostu zabezpieczyć się naprzyszłość.Zdaje sobiesprawę że to jest chyba troche nielegalne,ale suma 6tyś

to troche zabogato na naszą kieszeń.Informatyk wgrywający oprogramowaniestwierdził że taka kopia jet niemożliwa bo oprogramowanie i tak zażąda klucza .Czy to prawda?


(Rkizeweter) #2

Użyj Norton Ghost z dyskietki do utworzenia wiernej kopii dysku. Program płatny. Ale 6tyś - to Was oszukali - czytać podpisywane umowy.


(Dareks8) #3

Na pewno nie jest nielegalne wykonanie kopi dysku twardego (oczywiście w tym wypadku w porozumieniu z pracodawcą). Np. programem Acronis True Image. Najlepiej wykonać kopię partycji systemowej wraz z zainstalowanymi programami. Program acronis możemy zainstalować na innym komputerze i w nim stworzyć bootowalną płytę wraz z programem. Następnie z tej płyty odpalamy komp w którym chcemy stworzyć kopię partycji systemowej wskazujemy miejsce na dysku do zapisu kopi wskazujemy partycję do skopiowania i po paru minutach mamy kopię z systemem ze wszystkimi ustawieniami oraz programami. Gdy chcemy przywrócić kopię to znowu wkładamy płytkę do napędu (w obu wypadkach w biosie ustawiamy rozruch kompa na cd) wskazujemy partycję do przywrócenia potem położenie kopi i po paru minutach mamy przywrócony system. Tą kopię możemy oczywiście zgrać na płytę dvd ale do przywrócenia potrzebny będzie dodatkowy dvd rom.

Bzdura. Klucz jest wgrywany do programu zaraz po zainstalowaniu inaczej by nie działał. Więc kopia też będzie miała wgrany klucz. Chyba informatykowi nie chciało się robić kopi.


(Gugu007) #4

Informatyk jest zainteresowany, żeby wreszcie skasować te 6 tysięcy.

Kopię dysku można też zrobic Backupit2 z pakietu Nero 7.:mrgreen: