Kopia gry

Siemka. Nie wiem czy dobry dział…Mam takie pytanko: Jeśli mam legalną grę, w pudełku, z CD key’em. To czy mogę zrobić sobie obraz płyty(nie chcę żeby się porysowała) , wgrać cracka i tak grać? Czy to będzie legalne?

PS. Nie mam ściągniętej gry! Mam oryginała, jednak wymaga on włożenia płyty do grania - crack rozwiązałby problem

Cracka nie, ale możesz skorzystać jak najbardziej z mini-image, czy też zwykłego iso. Wszystkie licencje do kupnych gier zabraniają modyfikowania kodu (czyli tworzenia owych cracków)

Płyta ma zabezpieczenia i po próbie uruchomienia z obrazu wyświetla, ze trzeba włożyć prawidłową płytę. Gra to Fifa 11. CloneDVD sobie poradzi?

Więc niestety legalnie jej nie uruchomisz. Skoro autor nakłada takie zabezpieczenie chce, by użyszkodnik nie skopiował jego płyty. Próbuj może się uda, jednak to nowa gra raczej dodatki sobie nie poradzą. Jedyne co ci pozostaje to twór skidrow’a jednak nie jest to legalne. Najlepiej grać na oryginalnym cd. Kiedyś coś czytałem, że ea wymienia te płyty jak się porysują. Ale to było dość dawno, a sam mam mało tytułów od ea. Z czego chyba tylko bf jest w opłakanym stanie ;]

Wielkie dzięki, jeszcze jedno. Słyszałem, że po podaniu CD key’a można pobrać grę przez EA Download Manager i z niej korzystać. Wtedy nie potrzeba płyty? Jak to działa?

Ten program chyba zastąpił system wymiany cd. O ile się orientuję to on emuluje te cd. Nie pomyślałem o nim. Ściągnij go zobacz na pewno nie zaszkodzi o ile nie masz żadnych piratów z ea na pc ;]

Ok. Dzięki! Temat do zamknięcia

Jak to nie może? Tak samo jakbym kupił oryginalną grę w pudełku, a do grania wymagała by instalacji steama, to bym mógł po prostu zastosował cracka żeby odpadła konieczność instalacji platformy steam. Tak mnie nauczyli na przedmiocie pt Ochrona Własności intelektualnych, i tego będę się trzymać :stuck_out_tongue_winking_eye:

To się zdecyduj, czy zabraniają tworzenia cracków, czy ich używania.

Poza tym, nie jest tak, że jak złamiesz jakieś postanowienie w licencji to oznacza, że automatycznie złamałeś również jakieś przepisy prawa.

Samo korzystanie z cracka również jest złamaniem licencji. Bo poniekąd ingerujesz pośrednio w kod gry. Co z tego, że taki skidrow ci cracka napisze. Ty z niego korzystasz świadomie i przez to ingerujesz w kod gry.

A co do łamania prawa, kradniesz własność intelektualną twórcy gry, nie uznając jego licencji na podstawie której gra jest rozpowszechniana.

chciałabym podłączyc się do tematu :wink:

pożyczyłam komuś moją grę i niestety płyta wróciła do mnie porysowana. Pobrałam EA Download Manager, ale tam jedyną dostępną opcją jest kupienie gry od nowa.

Czy możecie powiedziec coś więcej o wymianie płyt na nowe czy czymś takim?

z góry dziękuję za pomoc :wink:

Sam jeszcze nie próbowałem,ale jeśli masz na pudełku/instrukcji klucz do gry to powinna być opcja pobrania.

W tym momencie funkcjonuje sklep EA Origin, gdzie można dodać grę, poprzez wpisanie klucza gry :slight_smile:

Ściągasz Origin lub EADM występuje jeszcze pod tą nazwą , klikasz zakładkę z ikoną zębatki i wybierasz opcje Uzyskaj dostęp do gry , wpisujesz klucz i ściągasz , żadnych płyt i problemów.Tylko nie wiem czy musi to być specjalny klucz przeznaczony akurat dla menadżera , tak jak w przypadku np.CS 1.6 sprzedają klucze na jednej aukcji allegro i jest opis , że klucz dla Steam.

Witam wszystkich. Nie chce zakładać nowego tematu bo ten jest podobny jak problem, który mnie interesuje a w zasadzie 2.

  1. na allegro są różne aukcje typu klucz do grania poprzez Games For Windows Live, kosztują takie klucze po kilka zł i zawsze jest napisane coś w stylu, że gra nie ma nośnika i należy sobie “zorganizować” we własnym zakresie, czy tego typu aukcje są legalne i mogę kupić taki klucz a grę zaciągnąć z jakiegoś torrenta itp.

  2. druga kwestia - czy jest możliwy zwrot produktu do EA w formie elektronicznej o ile nie działa jak należy, wyjaśnię pokrótce o co chodzi… Kupiłem grę Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2 poprzez system dostawy elektronicznej EA Origin czy jakoś tak, grę pobrałem, zainstalowała się i… działa ale tylko do pewnego momentu, tzn. jestem w jednym określonym i zawsze tym samym momencie gry i wyrzuca mnie do windows z błędem, że program przestał działać. Wymagania minimalne spełnione są z nawiązką, system czysty bo postawiłem nawet system na drugiej partycji z zainstalowaną tylko tą grą, sterowniki aktualne i niestety nadal jest to samo. Pisałem na chacie suportu z kimś od EA ale to co proponują to jakieś bzdury rodem z podstawówki, zresetuj komputer, opróżnij folder temp i ustaw zgodność z XP, o oczywiście nie rozwiązuje problemu. Czy zatem mam jakieś możliwości by domagać się zwrotu pieniędzy za wadliwie działający produkt? Zakładam, że jeśli podane wymagania są spełnione to chyba mogę oczekiwać prawidłowego działania produktu, za który zapłaciłem?

@1 nie wiem, ale kupno kluczy z allegro wiąże się z dużym prawdopodobieństwem na ich zbanowanie.

@2 co do keya, pewnie jakiś bug, a one się w zwrot nie zaliczają. Reinstal z czyszczeniem ccleanerem / instalacja najnowszego patcha zazwyczaj pomagają. Sprawdź na forum czy więcej osób ma podobny problem.

1.Jeśli nie masz płytki, nie możesz ściągnąć. Możesz np pożyczyc od kolegi, jeśli ma oryginalną, ale lepiej w takie rzeczy nie iść.

2.Raczej nie zwrócisz.

Zwróć uwagę czy masz gdzieś instalator od tego Harrego Pottera , ja w Origin zaznaczyłem w ustawieniach gdzie maja być instalowane gry, oraz zaznaczyłem opcje

Nie usuwaj plików instalacyjnych gier po ich zainstalowaniu, wybrałem folder gdzie maja być zapisywane pliki instalacyjne gier.

Tez miałem problem z grą ściągniętą przez menadżera dokładnie z Bad Company któregoś dnia podczas gry na Single Player nie ładowały się dalsze poziomy po przejściu 4 pierwszych, przeinstalowałem grę i działa.Z multiplayer-em nie było problemu.

Po zakupieniu takiego klucza na aukcji , gdy wpiszesz go w Origin poprzez uzyskaj dostęp do mojej gry, zaczyna sprawdzać klient legalność klucza gdy wszystko będzie ok mamy możliwość wybrania wersji językowej , pobrania i instalacji gry.

A jeżeli wyskoczy komunikat , ze klucz został użyty przez innego gracza , masz pewność , że klucz jest nie legalny.Ale jest to w bardzo małym stopniu prawdopodobne tak samo jak blokada od EA.

Spójrzmy na przykładzie gry Battelfield Bad Company 2 w sklepie elektronicznym EA gra kosztuje 34.99 € ( 149 zł ile to już czasu minęło od premiery ???) a klucz na aukcji 30 zł , chyba wiadomo dlaczego się pojawiają takie klucze na aukcjach.Możliwe , że ktoś kto oferuje takie klucze do Origin współpracuje z niżej wymienionymi sklepami lub Origin.No skądś musi te klucze w końcu brać na dodatek działają.Tez można wysunąć wiele.

A tutaj mały cytat ze strony pomocy EA.

Electronic Arts przestrzega przed zakupem kluczy do gier i kodów zniżkowych umożliwiających pobranie gier w formie cyfrowej na serwisach aukcyjnych i innych serwisach nie będących oficjalnymi kanałami sprzedaży. Serwisy aukcyjne są częstym źródłem kluczy uzyskanych w sposób nielegalny.

Electronic Arts rekomenduje dokonywanie zakupów gier w wersji cyfrowej wyłącznie poprzez oficjalne kanały sprzedaży:

store.origin.com

http://www.gamespace.pl

store.steampowered.com

Electronic Arts zastrzega również prawo zablokowania kluczy, co do których zachodzi podejrzenie że zostały uzyskane w sposób nielegalny.

Osoby kupujące klucze do gier poza wyżej wymienionymi oficjalnymi kanałami sprzedaży robią to na własne ryzyko. Jeśli klucz nie został zakupiony poprzez oficjalny kanał sprzedaż i zostanie zablokowany - nie będzie można kontynuować gry i Centrum Pomocy EA nie będzie w stanie udzielić pomocy.

Dzięki za odpowiedź, kłopot w tym, że mimo, że określiłem lokalizacje plików instalacyjnych i zaznaczyłem opcję by ich nie usuwać to w katalogu gdzie one powinny być mam tylko katalog cache, w nim jeszcze jeden folder ( o nazwie takiej samej jak mój mail) a w nim 2 pliki: .lock i OfflineCache, więc de facto nie mam tych plików instalacyjnych.

Co do patchów to nie wiem czy ma to sens, w końcu zakładam, że gra pobrana poprzez origin to najnowsza wersja

A zobacz jeszcze w folderze gdzie zainstalowany jest Harry Potter , ja w BC2 w folderze z grą mam taki folder __Installer a w nim DISK1 a w środku instalka.Tak samo mam z grą Crysis 2 te same foldery.Sorry zapomniałem Ci napisać ja dorobiłem sobie folder Games i umieściłem go w Origin i tam instalują się gry.Więc sprawdź tam gdzie zainstalowana gra.