Kopia obrazu systemu

(Andrzejejanosz) #1

Witam mam taki problem, posiadam laptop Lenovo g50-30, z windowsem 8.1 Bing, zrobiłem w nim format, wchodząc w ustawienia komputera,odzyskiwanie, po zrobieniu formata przeniosłem pamięć z partycji C na D bo na c miałem 470gb a na D 30, dzisiaj chciałem zrobić formata tak samo jak przedtem, ale pisze mi że nie odnaleziono środowiska odzyskiwania, czy idzie odzyskać jakoś kopie obrazu ?.

(darek0107) #2

A co ma format do odzyskiwania ? Jaka pamięć przeniosłeś ? Jaką kopie obrazu ? Mówisz o recovery z partycji odzyskiwania czy o czym. Napisz technicznie o co Ci chodzi bo nie rozumie co ty zrobiłeś. Przy odzyskiwaniu z obrazu nie robi sie żadnego formata. Co sformatowałeś i czym ?

(Andrzejejanosz) #3

chodzi mi oto że, w ustawieniach komputer,a odzyskiwaniu przywróciłem system do stanu jaki był ze sklepu, a teraz jak chcę to zrobić to pisze mi nie znaleziono środowiska odzyskiwania, nie wiem co zrobić ?.

(darek0107) #4

Bez sensu piszesz ale teraz rozumię co zrobiłeś. Jeżeli zmnieniłeś rozmiar partycji (przeniosłeś częśc wolnego miejsca z C na D) nie zadziała Ci juz Recovery z parycji odzyskuiwania. Tak można tylko zrobić najpierw zmieniając rozmiar partycji a nastepnie wykonując kopie partycji C programem Lenovo Recowery. Wtedy odtworzysz. Można jedynie próbowac teraz ponownie zmienić rozmaiar C ale musi byc bajt do bajtu jak było fabrycznie.

(Andrzejejanosz) #5

w tym problem, że nie pamiętam ile dokładnie przeniosłem pamięci z dysku C do D, idzie to sprawdzić jakimś programem, czy muszę zadzwonić do Lenovo żeby mi podali ?,

a nie idzie wyciągnąć samemu plików z partycji OEM, i zgrać np na płytkę i z niej zrobić formata ?.

(darek0107) #6

Można zmieniając flagę tej partycji ale to Ci nic nie da. Nie w tym jest problem. Nie możesz po prostu zainstalowac od nowa systemu ?

(Andrzejejanosz) #7

Temat do zamknięcia, zadzwoniłem do Lenovo i przyślą mi płytkę.