Kopia obrazu systemu

Witam mam taki problem, posiadam laptop Lenovo g50-30, z windowsem 8.1 Bing, zrobiłem w nim format, wchodząc w ustawienia komputera,odzyskiwanie, po zrobieniu formata przeniosłem pamięć z partycji C na D bo na c miałem 470gb a na D 30, dzisiaj chciałem zrobić formata tak samo jak przedtem, ale pisze mi że nie odnaleziono środowiska odzyskiwania, czy idzie odzyskać jakoś kopie obrazu ?.

A co ma format do odzyskiwania ? Jaka pamięć przeniosłeś ? Jaką kopie obrazu ? Mówisz o recovery z partycji odzyskiwania czy o czym. Napisz technicznie o co Ci chodzi bo nie rozumie co ty zrobiłeś. Przy odzyskiwaniu z obrazu nie robi sie żadnego formata. Co sformatowałeś i czym ?

chodzi mi oto że, w ustawieniach komputer,a odzyskiwaniu przywróciłem system do stanu jaki był ze sklepu, a teraz jak chcę to zrobić to pisze mi nie znaleziono środowiska odzyskiwania, nie wiem co zrobić ?.

Bez sensu piszesz ale teraz rozumię co zrobiłeś. Jeżeli zmnieniłeś rozmiar partycji (przeniosłeś częśc wolnego miejsca z C na D) nie zadziała Ci juz Recovery z parycji odzyskuiwania. Tak można tylko zrobić najpierw zmieniając rozmiar partycji a nastepnie wykonując kopie partycji C programem Lenovo Recowery. Wtedy odtworzysz. Można jedynie próbowac teraz ponownie zmienić rozmaiar C ale musi byc bajt do bajtu jak było fabrycznie.

w tym problem, że nie pamiętam ile dokładnie przeniosłem pamięci z dysku C do D, idzie to sprawdzić jakimś programem, czy muszę zadzwonić do Lenovo żeby mi podali ?,

a nie idzie wyciągnąć samemu plików z partycji OEM, i zgrać np na płytkę i z niej zrobić formata ?.

Można zmieniając flagę tej partycji ale to Ci nic nie da. Nie w tym jest problem. Nie możesz po prostu zainstalowac od nowa systemu ?

Temat do zamknięcia, zadzwoniłem do Lenovo i przyślą mi płytkę.