Kopia płyty Windows Vista

(Chaker Osiedlowy) #1

Czy możliwe jest zrobienie kopii oryginalnej płyty Windows Vista? Jeżeli tak, to jakim programem?

(Kriss Hietala) #2

1 kopie mozesz legalnie trzymac :wink:

Najlepiej Alcoholem 120%, bo vista chyba nie ma zadnych zabezpieczen i pojdzie latwo skopiowac.

(aero) #3

Bez problemu możesz zrobić sobie kopię płytki , do tego polecam albo Nero albo alcohol 120p % :mrgreen:

(Chaker Osiedlowy) #4

A jak jest w końcu z tą licencja? Przez ile można korzystać legalnie z Visty bez klucza?

(Kriss Hietala) #5

maxymalnie 120 dni, chociaz pojawilo sie info o malej poprawce w rejestrze, dzieki ktorej mozna przez rok :wink: ale 120 dni nalezy liczyc za te oficjalne :wink:

(Chaker Osiedlowy) #6

Big thx!

(aero) #7

Z wersji ściągnietej przez p2p ?

Nielegalne jest samo posiadanie takiej wersji zainstalowanej na kompie :]

A jak masz legalny zakupiony system , to mozesz nawet timestopera użyć :mrgreen:

(system) #8

ludzie jak można zrobic 120 dni lub rok ? ;] bo na stronce o viście (dobreprogramy) pisalo co trzeba mniej wiecej zrobic , ale mi to nie działa :stuck_out_tongue:

(Soren) #9

aero a na jakiej zasadzie vista oem przypisuje sie do płyty głownej? Powiedzmy że bede chciał kupic sobie viste oem ale niechce jej rejestrować na swoją płyte bo za np. 2 lata ja wymienie. Vista odrazu po instalacji sie jakoś do płyty przypisuje czy dopiero po aktywacji? Jeżeli bym używał legalnej visty ale użył bym timestopera i cracka żeby mi na legalu w ms wykrywało to to jest legalne?

(Grzegorz Osator) #10

Warto zauważyć, że jak płyta z Vistą jest w wersji OEM to nie można zrobić jej kopii, gdyż płyta OEM jest właśnie kopią (oryginał to preinstalowany system stworzony przez system buildera)

(Kriss Hietala) #11

He? to ja place tyle kur.... kasy zeby miec kopie ?

Przperaszam bardzo ale mnie taka strategia nie ciekawi, dobrze ze mam za free oryginalny klucz od Microsoftu, szkoda tylko, ze predko wygasnie :frowning:

(Soren) #12

już nie czepiajcie się licencji oem. Polskie prawo wyraźnie mówi że można mieć kopie "oprogramowania" na własny użytek :slight_smile: Także nawet wersji oem można sobie zrobić kopie :slight_smile: