Kopia płyty

(system) #1

mam orginalne 3 płytki tony hawk's u2 i chciałbym zrobic sobie kopie zapasową na wszeliki wypadek jak by mi sie porysowały.jak to sie robi?z gory dzięki

(El Presidento) #2

Przegrać kazdą płyte, najprościej programem Nero.

Oczywiscie musisz posiadać nagrywarke

(system) #3

tylko własnie nie moge przegrac bo płyty mają zabezpieczenie!a chciałbym zrobic kompie zapasową płytek albo je przegrac.

(El Presidento) #4

Tutaj się napewno nie dowiesz, jak ominąc zabezpieczenia. :x

(Kurzun) #5

Sproboj zrobic obraz plyty np. programem UltraIso. Jak zrobi obraz plyty to go poprostu nagraj na plyte.

(Iwagreg) #6

Cześć , z tego co wiem polskie prawo nie zabrania wykonania kopii bezpieczeństwa na użytek własny , i do tego wystarczy nero i opcja kopia CD lub DVD . Powodzenia :slight_smile:

(Ziben) #7

Zgadzam sie. Zabronione jest po prostu kopiowanie i rozpowszechnianie nielegalnej kopii. Skoro mowa o zabezpieczeniach - program Nero Express (płatny , jedynie wersja trial bezpłatna) omija zabezpieczenia. Fakt - nie jest to program najnowszej generacji jednak jest on bardzo dobry (sam go używam).

(Ryto) #8

Zgadza się, kopię zapasową mozna wykonać na własny użytek. problem w tym, że nero nie wykona takiej kopii - oryginalne płyty mają zabezpieczenia antypirackie i taka płyta po przekopiowaniu nie będzie działała... Do tego słuzą programy typu CloneCD czy Blind Write... To jest legalny soft! Ale jak używać - tego nie wiem.

(Monczkin) #9

A ja proszę o przedstawienie dokumentu potwierdzające te słowa :!:

Nie jakieś teksty ze stronek, tylko zapisy prawne

(El Presidento) #10

http://www.prawnik.net.pl/pwi/kopiazapasowa.htm

(Monczkin) #11

To jest interpretacja, obwarowana wielona "warunkami" :slight_smile:

Tak więc autoratywne stwierdzenie, że można, nie jest do końca stosowne w niektórych wypowiedziach

(Sunna) #12

No to chyba jasne ze ma oryginala. Bo jakby mial pirata sciagnietego to by sie pytal jak to wypalic a nie jak przegrac no nie ? Wylewanie dziecka z kapiela? Przeciez wiadomo ze plyty sie rysuja i niszcza, osobiscie sam robie obraz kazdej muzycznej plytki oryginalnej jaka zakupie czy to zle ? Panie moderatorze bez przesady, prosze nie bawic sie w posla ''0'' (zero, jakby ktos mial watpliwosci) :] Dlaczego mamy mu nie wierzyc ze ma oryginal ?

linux - zobacz na http://www.cdrinfo.pl tam znajdziesz instrukcje jak skopiowac oryginalna plyte na wlasny uzytek

(Monczkin) #13

Sunna a przeczytałeś gdzieś w moim poście jakieś zarzuty o piractwie skierowane do kogokolwiek :evil: Może tak przeczytaj to jeszcze raz dokładnie. Poprosiłem kolegów o przedstawienie potwierdzenia ich wypowiedzi, że można. :? Czy ja nie zrozumiałem, tego co napisałem ??

(Asterisk) #14

Post OT