Kopia płyty

mam orginalne 3 płytki tony hawk’s u2 i chciałbym zrobic sobie kopie zapasową na wszeliki wypadek jak by mi sie porysowały.jak to sie robi?z gory dzięki

Przegrać kazdą płyte, najprościej programem Nero.

Oczywiscie musisz posiadać nagrywarke

tylko własnie nie moge przegrac bo płyty mają zabezpieczenie!a chciałbym zrobic kompie zapasową płytek albo je przegrac.

Tutaj się napewno nie dowiesz, jak ominąc zabezpieczenia. :x

Sproboj zrobic obraz plyty np. programem UltraIso. Jak zrobi obraz plyty to go poprostu nagraj na plyte.

Cześć , z tego co wiem polskie prawo nie zabrania wykonania kopii bezpieczeństwa na użytek własny , i do tego wystarczy nero i opcja kopia CD lub DVD . Powodzenia :slight_smile:

Zgadzam sie. Zabronione jest po prostu kopiowanie i rozpowszechnianie nielegalnej kopii. Skoro mowa o zabezpieczeniach - program Nero Express (płatny , jedynie wersja trial bezpłatna) omija zabezpieczenia. Fakt - nie jest to program najnowszej generacji jednak jest on bardzo dobry (sam go używam).

Zgadza się, kopię zapasową mozna wykonać na własny użytek. problem w tym, że nero nie wykona takiej kopii - oryginalne płyty mają zabezpieczenia antypirackie i taka płyta po przekopiowaniu nie będzie działała… Do tego słuzą programy typu CloneCD czy Blind Write… To jest legalny soft! Ale jak używać - tego nie wiem.

A ja proszę o przedstawienie dokumentu potwierdzające te słowa :!:

Nie jakieś teksty ze stronek, tylko zapisy prawne

http://www.prawnik.net.pl/pwi/kopiazapasowa.htm

To jest interpretacja, obwarowana wielona “warunkami” :slight_smile:

Tak więc autoratywne stwierdzenie, że można, nie jest do końca stosowne w niektórych wypowiedziach

No to chyba jasne ze ma oryginala. Bo jakby mial pirata sciagnietego to by sie pytal jak to wypalic a nie jak przegrac no nie ? Wylewanie dziecka z kapiela? Przeciez wiadomo ze plyty sie rysuja i niszcza, osobiscie sam robie obraz kazdej muzycznej plytki oryginalnej jaka zakupie czy to zle ? Panie moderatorze bez przesady, prosze nie bawic sie w posla ‘‘0’’ (zero, jakby ktos mial watpliwosci) :] Dlaczego mamy mu nie wierzyc ze ma oryginal ?

linux - zobacz na http://www.cdrinfo.pl tam znajdziesz instrukcje jak skopiowac oryginalna plyte na wlasny uzytek

Sunna a przeczytałeś gdzieś w moim poście jakieś zarzuty o piractwie skierowane do kogokolwiek :evil: Może tak przeczytaj to jeszcze raz dokładnie. Poprosiłem kolegów o przedstawienie potwierdzenia ich wypowiedzi, że można. :? Czy ja nie zrozumiałem, tego co napisałem ??

Post OT