Kopia rejestru - przywrócenie

Prosze pomóżcie przed czyszczeniem rejestru zrobiłam jego kopię i potem chciałam go przywrócić bo niewszystko działało jak przed czyszczeniem a tu niespodzianka - komunikat o nie możności jego scalenia. Dlaczego i czy można jakoś temu zaradzić?

Przywracanie systemu.

Hmm… a jak pisałem, że tzw. “czyszczenie rejestru” to w zasadzie zbędna czynność, która może czasami przynieść więcej szkody niż pożytku i poza konkretnym problemem z konkretną aplikacją działa właściwie tylko jak placebo to nikt mnie nie słuchał :-P.

Scalenie wszystkich wpisów nie było możliwe, bo albo któryś z nich był właśnie otwarty do odczytu/zapisu albo scalający użytkownik nie miał wystarczających praw do klucza. Mimo, że był np. administratorem; są takie “miejsca” w rejestrze, do których pełen dostęp ma tylko SYSTEM.

Jak już zostało napisane - przywracanie systemu to jedyne rozsądne rozwiązanie.

kiedy nie chce się dokonać - komunikat przywracanie niepełne

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 10:47

Czy nadpisanie Win może pomóc( WIIN XP HE SP2)

Komunikat brzmiał “niepełne”, czyli że nieudane czy tylko informował. że zmiany na niektórych dyskach nie zostały cofnięte, bo Przywracanie systemu było na nich wyłączone?

Jeśli to drugie i jeśli przywracanie systemu było wyłączone na dyskach na których nie masz programów a tylko przechowujesz dane (dokumenty, filmy itp), to w zasadzie nie ma się czym przejmować. Najważniejsze aby przywracanie systemu zadziałało na partycji systemowej, tam gdzie jest rejestr.

Tylko jeżeli problemy po czyszczeniu rejestru dotyczą systemu i aplikacji instalowanych z systemem (Windows Media Player, Movie Maker, Wordpad itd).

Witaj

Sensownym rozwiązaniem jest reinstalacja systemu bez formatowania czyli nadpisanie Windows, jak to określiłeś, pan, pani Kalino. Jeśli masz mało programów to polecam instalację systemu od podstaw (z formatowaniem). Skopiuj ważne dane na inny dysk. W dwie godziny zdążysz ze wszystkim. Nie wiem, czego dotyczy problem z rejestrem. Czy danej aplikacji firm trzecich czy systemu? Zawsze możesz ponownie zainstalować dany program ponownie. To rozwiązuje problemy.

Na przyszłość użuwaj narzędzi komercyjnych do porządkowania rejestru Windows. Darmowe często czyszczą zbyt wiele w wyniku czego pojawiają się problemy i system może nawet nie ruszyć. Norton Utilites, System Works usuwa tylko te wpisy, które zna. Warto się postarać o wersję 2004 lub 2005 bo są tanie. Jeśli masz dużo kasy polecam najnowszą.

Tak wygląda komunikat z przywracania systemu później są tylko punkty kontrolne.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d39 … 3bc29.html

Czym dokładnie się to objawia?

Nie możesz przywrócić systemu do stanu z przed czyszczenia rejestru, ponieważ nie sporządziłeś (w sposób ręczny) punktu przywracania z przed porządków. Napisz dokładnie, co nie działa. Widzę że system uruchamia się więc nie jest najgorzej. Na przyszłość przed instalowaniem czegokolwiek wyrób sobie nawyk ręcznego sporządzania punktów przywracania. Ustrzeże Cię, to przed problemami. Pamiętaj, aby mieć wystarczającą ilość wolnego miejsca na partycji systemowej. Mam nadzieje, że nie posiadasz dysku C o rozmiarze 2 GB bo punktów przywracania mógłbyś utrzorzyć tylko z dwa punkty cofania.

komunikatam o niemożności otwarcia strony(czasami)

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 13:13

i zaburzeniem ( automatycznego) dokonywania aktualizacji KIS 7 ręczne działa może tylko panikuje oczywiście,że nie 2GB mam 60GB

Dużo pisania, a mało roboty. Odinstaluj najpierw KIS 7 (nie wiem, co to jest) potem uruchom narzędzie naprawy Internet Explorer. Sprawdź efekty i zainstaluj ponownie KIS 7. Po każdej czynności uruchom komputer ponownie.

Co znaczy “że nie 2GB mam 60GB” Pisz tak, aby inni Cię zrozumieli.

KIS jest Kaspersky Internet Security wersja 7 nie 2GB mam 60GB - to skrót myślowy do Twojego pytania o pojemności dysku C

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 14:24

Gdzie mogę znalźć narzędzia naprawy Internet Explorer i jak się nimi posługiwać. Pytanie zadaje laiczka i przestraszona skutkami czyszczenia rejestru.

Skoro nie wiesz co to jest, to dlaczego polecasz odinstalowanie programu.

KIS posiada funkcję naprawy instalacji, więc wystarczy w Dodaj usuń programy kliknąć Usuń/Zmień, a następnie wybrać opcję napraw.

To, że czasami nie wczytują się jakieś strony, to wcale nie musi być skutek czyszczenia rejestru, lecz chwilowa niedostępność danej strony.

Nie jestem alfom i omega, abym znał wszystkie skróty nazw programów. Naprawa czy ponowna instalacja na to samo wychodzi. Czasem tylko ponowna instalacja rozwiązuje problem a nie naprawa. Wszysto zależy, co się stało. W tym temacje polecam naprawę. Kolega pewnie nie wie, co to *.sdd, SOP, RDR, *.sdw. Skróty nazw programów są denerwujące. Nawet jeśli aplikacja miała nazwę"burak" i po czyszczeniu rejestru przestała by działać, to schemat postepowania jest ten sam :!: Trzeba buraka odinstalować i zainstalować ponownie. Cała filozofia.

Narzędzia naprawy Internet Explorer znajduje się w “Informacjach o systemie” w menu “Narzędzia”. Dostaniesz się do niego porzez menu Start>Programy>Akcesoria>Narzędzia systemowe.

jeszcze proponuj użyć polecenia reg import nazwa_pliku