Kopia systemu czy legalna?

Witam mam Windowsa XP Home Edition OEM czy moge zrobić sobie kopie i jej używać zamiast orginału. Proszę o jasną odpowiedz poniewarz nie znam się tak na prawie. Z góry dziękjue. :cry:

Aż tak często jej używasz?

JA bym sugerował zadzwonić na infolinię do MS i po prostu zapytać. Chyba najlepiej u źródła…

mozesz sobie zrobić kopie a orginalną płytke schować w sejfie :stuck_out_tongue:

ale tą kopie możesz używać tylko ty na swoim komputerze

ja wszystkie progsy mam skopiowane a orginały mam schowane

to microsoft wykryje tą kopie jako legalną??

Jeśli zrobisz obraz i będziesz korzystał z niej tak jak z legalnej (czyt. tylko na swoim komputerze) to wszystko będzie ok.

Prawo dopuszcza stworzenie jednej kopii dla własnego użytku.

Złączono Posta : 14.10.2006 (Sob) 14:13

BTW. Dodam tylko iż sam MS poleca instalację XP z SP2.

A żeby tak zrobić trzeba stworzyć tak jakby kopie windowsa.

Wszystko jest więc legalnie.

ok wielkie dzięki.

Owszem, ale wg MS kopią bezpieczeństwa jest zainstalowany na kompie system (tak przynajmniej było).

Więc w myśl tego obraz partycji systemowej na CD lub DVD będzie w pełni legalny

ojej ludzie systemie XP HOME OEM jest licencja i należy ją przeczytać co mówi a mówi :

1.6 Kopia zapasowa. LICENCJOBIORCA MOŻE 

SPORZĄDZIĆ JEDNĄ KOPIĘ ZAPASOWĄ 

OPROGRAMOWANIA. LICENCJOBIORCA MOŻE 

SPORZĄDZIĆ JEDNĄ (1) KOPIĘ ZAPASOWĄ, KTÓRA 

MOŻE BYĆ UŻYWANA JEDYNIE W CELACH 

ARCHIWIZACJI I DO PONOWNEGO INSTALOWANIA 

OPROGRAMOWANIA NA KOMPUTERZE. Z WYJĄTKIEM 

WYRAŹNYCH POSTANOWIEŃ NINIEJSZEJ UMOWY 

LICENCYJNEJ I PRZEPISÓW PRAWA MIEJSCOWEGO, 

LICENCJOBIORCA NIE MOŻE KOPIOWAĆ 

OPROGRAMOWANIA ANI TOWARZYSZĄCYCH MU 

MATERIAŁÓW DRUKOWANYCH. LICENCJOBIORCA NIE 

MOŻE WYPOŻYCZAĆ, WYDZIERŻAWIAĆ, 

WYNAJMOWAĆ ANI W INNY SPOSÓB PRZEKAZYWAĆ 

INNEMU UŻYTKOWNIKOWI DYSKÓW CD I KOPII 

ZAPASOWEJ OPROGRAMOWANIA.

więc mamy prawo zrobić jedną

kopie bezpieczeństwa

Na stronie microsoftu można sprawdzić czy mam oryginalmy system i jak zainstaluje tą kopie to terz wykryje mi ją jako oryginalną?

To zależy gdzie ją będziesz instalował… Na tym samym (z tymi samymi podzespołami) komputerze nie powinno być problemów (najwyżej po którejś tam z rzędu instalacji aktywacja będzie telefoniczna).

Wielkie dzięki Venger

Po grzyba robic kopie oryginałki?

szkoda oryginalnego nośnika?

kurcze, ludzie. kopia oryginalnej plyty, to tylko kopia suchych danych. Fakt ze nie mozna jej nikomu dawac(wg licencji), ale jak komus pozyczysz swoj nosnik (oryginal albo kopie) ale bez seriala, to M$ nie ma mozliwosci tego wykryc ( a jak wykryja czy nosnik jest twoj czy jego??). Wyobraz sobie ze dajesz plyte koledze (zakladamy ze bez seriala i bez twojego nazwiska na niej), ona u niego lezy a tu wpada policja. Jak ci udowodnia ze to CD jest twoje, a nie jego (zawsze mozecie powiedziec ze on wypalal u ciebie, ale obraz swojej plyty) !!

Ale macie problem - co nie jest zabronione jest dozwolone , więc o co panika?

O to, że kolega stolarzvip nie wiedział czy to jest zabronione więc wolał zapytać.

I dobrze że woli się dokładnie zapytać, niż potem nieświadomie łamać prawo.

Co prawda w tym przypadku by nie złamał, gdyż jest dopuszczalne stworzenie jednej kopii ale w innym przypadku mogło być już inaczej