Kopia ustawień Firefoxa 4.0 - program pododbny do MozBackup


(Groldominika) #1

Zbliża się nieubłaganie premiera Firefoxa w wersji 4. Jako że często eksperymentuję potrzebuję narzędzia które wykona kopię ustawień (rozszerzenia, ustawienia itp.) w taki sposób że będę mogła je szybko przywrócić. Dotychczas wykonywałam to przez program MozBackup. Nowsza wersja Firefoxa nie jest obsługiwana przez ten program. Pytam się więc Was czy jest jakiś podobny program do wykonywania takowych kopii?


(marcin82) #2

Spakować sobie do innej lokalizacji katalog profilu, którego położenie zależnie od systemu operacyjnego masz przedstawione tutaj:

http://www.mozillapl.org/wiki/Profile


(Groldominika) #3

Dzięki, wychodzi na to że ten sposób jest lepszy niż posługiwanie się programem. Wystarczy skopiować folder z całą zawartością w bezpieczne miejsce i można w szybki sposób w danej chwili przywrócić kopię ustawień Firefoxa. REWELACJA!


(892ugbwl8ik9zlxm97wz) #4

Proszę bardzo

FavBackup jest jeszcze lepszy od MozBackup ( działa także z FF4 )


(Groldominika) #5

Ciekawe narzędzie, ale MozBackup miał tą przewagę że można było tworzyć kopię dodatkowo jeszcze programu Thunderbird. Dla tego nie widzę potrzeby instalowania FavBackup tylko dla Firefoxa więc zdecyduję się jednak na sposób podany przez marcin'82 gdzie szybko mogę skopiować folder z ustawienia zarówno Fx jak i TB. Dziękuję chłopaki za propozycje.