Kopia Windows 2000 + certyfikat, brak reszty - legalny?

Witam,

Po oryginalnym windowsie 2000 SP2 została mi jedynie jego kopia, którą później skompilowałem z SP4 i naklejony na notebooku certyfikat (bez dedykacji, na 1-2 procesory – jak to dokładnie rozumieć?). Czy w tym przypadku używam go legalnie (nie posiadając już oryginalnej CD, pudełka, itd., a jedynie kopię i certyfikat)?

Dziękuje, pozdrawiam

Janusz

Jesteś legalny - nośnik o niczym nie świadczy. Liczy się certyfikat :slight_smile:

Potwierdzam możesz czuć się bezpiecznie. A jedną kopię dla swojego użytku zawsze możesz zrobić.

Dziękuję. Mam jeszcze pytanie odnośnie napisu na certyfikacie: “1-2 CPUs”. Posiadam tylko jeden certyfikat, czy mimo tego mogę zainstalować ten sam W2k legalnie na dwóch komputerach? - W razie potrzeby udowodnienia legalności musiałbym pokazać laptop z tym certyfikatem?

Dziękuje,

Janusz

JanuszP ,

chodzi o to, że Windows 2000 miał ograniczenia do liczby procesorów w jednym, danym komputerze. Chodzi o to, że jakbyś miał 4 procesory, to nie mógłbyś korzystać z tego systemu (byłoby to nielegalne).

Czyli: komputer może mieć maksymalnie 2 procesory fizyczne (nie dotyczy rdzeni w każdym procesorze).

R.

Rozumiem, dziękuje.

Mam jeszcze dwa pytania: 1) Czy mogę legalnie posiadać kopię legalnego oprogramowania na swoim dysku wraz z plikiem tekstowym “Serial” - a także kopię wspomnianego Windowsa (po to, aby nie wpisywać ręcznie; posiadam oryginalne cd z certyfikatem)? 2) Po skanerze został mi program graficzny, który był do niego dołączony, serialem do tego programu był numer mieszczący się na skanerze - czy mogę legalnie używać tego programu nie posiadając już skanera? (serial spisany, posiadam oryginalną cd)

Pozdrowienia,

JanuszP

O legalności windowsów świadczą 4 rzeczy:

  • umowa licencyjna

  • podręcznik użytkownika

  • oryginalny nośnik

  • certyfikat autentyczności

Trzeba mieć 2-3 z wymienionych w przeciwnym wypadku trzeba się tłumaczyć.

Nie prawda wystarczy certyfikat i nośnik. Albo certyfikat kopia nośnika mozesz od kogos skopiowac jak zgubiłeś. Ale najwazniejszy jest certyfikat.