Kopia windowsa

Witam, mam pytanie, ostatnio zepsuł mi się dysk twardy w laptopie, mam już nowy, czysty dysk, i tutaj rodzi się moje pytanie. Jeżeli wykonam kopie windowsa na moim drugim laptopie, to czy mogę ją użyć do zainstalowania na tym laptopie, który ma nowy dysk?

Kopię Windowsa czyli co? Chcesz skopiować CD czy masz na myśli kopię dysku z drugiego laptopa?

 

Windowsa masz w wersji OEM czy BOX? Jeśli OEM to nie możesz go zainstalować na żadnym innym urządzeniu niż było to wykonane pierwszy raz.

Jeżeli BOX to możesz instalować gdzie chcesz, ale możesz mieć go tylko na jednym komputerze jednoscześnie.

Chciałem zrobić kopię dyksu C za pomocą programu Acronis. Mam wersję OEM, próbowałem wpisać kod z nalepki na stronie microsoftu, ale mówiło coś o tym, że kupiłem system razem z komputerem czy coś takiego i nie moge go pobrać. Czyli teraz zostało mi tylko kupienie nowego Windowsa ? 

I liczysz na to że  system  ci wstanie z obrazu zrobionego na zupełnie innym sprzęcie?

A jeżeli nawet wstanie, to istnieje spore ryzyko sypania błędami (głównie z powodu konfliktu, złych sterowników).