Kopia zapasowa folderów w Windows 10

Proszę o podpowiedź w następującej sprawie.

Narzędzie do robienia kopii zapasowej w W10. Oprócz obrazu dysku systemowego do pliku vhdx zaznaczyłem, by robiło kopię wybranych folderów. No i robi - przykładowo pliki o nazwie backup files od 1 do 20. zip. Oprócz folderu z plikami backup files jest jeszcze drugi o nazwie Catalogs, a w nim plik GlobalCatalog.wbcat.

I teraz pytanie: jak i czym przywrócić tak wykonaną kopię folderów? Jak kliknę na plik wbcat by go otworzyć za pomocą narzędzia do tworzenia kopii to nic się nie dzieje.
Z kolei pliki zip jak chcę wypakować i np. klikam na plik nr 1 to mogę wypakować ale tylko część zawartości folderu A, a jak plik 10 to część zawartości folderu B.
Jak zrobić to kompleksowo? Bo ani historia plików ani narzędzie do przywracania kopii nie przywraca kopii samych folderów?

Nie lepiej wykonać obraz partycji zewnętrznym narzędziem?

Może te “20 zipów” potraktuj jako zip podzielony na części i zaznacz wszystkie, i wypakuj lub zleć to do zrobienia w 7zip? Ale może zrobić się bałagan, bo skrutatora jest w pliku webcat.

Format Webcat niby jest z Windows Vista/7 i on ma zapisane co gdzie było, a mechanizm robienia kopii wbudowany niby umiera.

Dzięki za zainteresowanie.

Niestety zaznaczanie wszystkich zipów i wypakowywanie hurtem się nie sprawdza, ponieważ tworzy się tyle folderów, ile jest zipów z nazwami identycznymi jaki pliki zipowskie.

Co się tyczy zewnętrznego narzędzia, to wykorzystuję VeeAgenta, lecz na jednym z kompów nie chce wystartować jego usługa i program nie działa. Dlatego chciałem skorzystać w tego wbudowanego w system.