Kopia zapasowa gry

Już czytałem tyle tematów…i już sam nie wiem czy wykonanie kopi zapasowej programu, gry czy filmu jest legalne. Kupiłem sobie niedawno gre far Cry na DVD i chciałbym zrobić kopie zapasową…ale nie wiem jakim programem?? znalazłem w neci program CloneDVD…ale to jest tylko do filmów a com jest do gier/programów??

do gier urzywaj ALKOHOL 120% :smiley:

A ta kopia zapasowa to w końcu legalna czy nie??

jeżeli dla siebie to chyba tak

Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową dla swoich potrzeb.

Bzdura, gdzie to niby wyczytałeś :?:

Heh to ja już nic nie wiem:D Jakie ściąganie z sieci?? ja mam oryginała far Cry a nie ściagniętego:P

Ze względów regulaminowych nie mogę podać linka

Przeczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=11570

Ty poczytaj to:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=246643

snupi00 jak sam widzisz problem jest dość poważny. Inaczej - planujesz zniszczyć płytę, że chcesz zrobić kopię zapasową ?? Ja mam Baldurs Gate od paru lat, czasem płyta spadła, jest zarysowana, ale działa. Jeśli będziesz jej używać tak, jak powinno się obchodzić z płytami, to nie będzie problemu. Inne rozwiązanie - zadzwoń, napisz do producenta etc., czy jest możliwość zakupienia u nich kopi nośnika z grą - i po sprawie

Hehe… Mój Baldurs Gacik trzyma się równie dobrze, mimo że jestem jego drugim właścicielem… Ehhh… To były czasy…

Kopia jest legalna, gdy masz oryginalną wersję gry. Czyli możesz mieć kopię zapasową ale musisz mieć oryginała gry, z której przegrywałeś (kopia)