Kopia zapasowa i płyta bootowalna


(Waldi9897) #1

Witam wszystkich forumowiczów. Jakiś czas temu dostałem nowy komputer z win xp professional i tu zaczyna się mój problem bo jest to oryginalny system i nie chciałbym w nim za dużo na mieszać. Chciałbym zrobić kopie zapasową na płytce. Chciałbym by to wyglądało tak ze w razie jakiś kłopotów z systemem to mógłbym z tej płytki przywrócić dawnego szybkiego Windowsa.Byłbym wdzieczny za darmowe programy by było to opisane krok po kroku iza szybką pomoc. Z góry dziekuje


(Atis) #2

Paragon Backup & Recovery 2012:

http://www.dobreprogramy.pl/Paragon-Bac ... 15537.html

paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html

EASEUS Todo Backup Free:

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo ... 22322.html

http://traxter-online.net/easeus-todo-b ... -partycji/

Macrium Reflect Free:

http://www.dobreprogramy.pl/Macrium-Ref ... 20413.html

http://www.vista.pl/porady/339_kopia_za ... onac_.html


(Leszek2204) #3

witaj niewiem ale czytałem niedawno że robienie kopi zapasowej systemu jest nielegalne? ale to tylko czytałem


(hirem) #4

Leszek2204 , Chyba nie zrozumiałeś .Pan waldek1997 , chce sobie zrobić obraz systemu, partycji systemowej wgranymi już strownikami, programami i żeby kiedy w przyszłości móc przywrócić do tego stanu. Wrazie problemów naprzykład przez wirusy czy padnięty dysk. A szczególnie XP raczej nie uruchomisz na innym sprzęcie z tego obrazu więc raczej nie łamie prawa. A jeśli ma oryginalną płytę z XP to też chyba może zrobić kopię na własny użytek posiadając oryginał, czy dodatkowo dowód zakupu z naklejką kodu. I linki do programów zaproponowane przez Atis , powinny wystarczyć do zrobienia obrazu partycji systemowej i może wybrać który chce . A do zrobienia kopi płyty XP też jest wybór programów choćy ze strony dobrych programów.


(adam9870) #5

Proponuję Paragon Backup & Recovery 2012 Free: Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków (instrukcja w pliku PDF: instrukcjaparagon.pdf, program do odczytu instrukcji Adobe Reader Adobe Reader X 10.1.4 lub Foxit Reader Foxit Reader 5.3.1 Build 0606). Przykładowo instalujemy i konfigurujemy system, uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzymy obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive****. W razie problemów uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzamy obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możemy zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe mamy) i w razie gdyby system padł, to uruchamiamy komputer z płyty Paragona i odtwarzamy obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robimy obraz raz i zapominamy do czasu awarii.

Albo do wyboru metoda wbudowana w system Odzyskiwanie systemu. Narzędzia Windows XP.


(Waldi9897) #6

Dziękuje za pomoc zaraz już robię to co trzeba. Serdecznie dziękuje i pozdrawiam. :smiley: