Kopia zapasowa płyty cd


(iceiceice) #1

Witam. Chciałbym zrobić kopię oryginalnej płyty z muzyką. Najlepiej na dysk twardy. Na płycie są pliki w formacie cda ale po zwykłym kopiuj wklej nie odtwarza. Jest to jakby zwykły skrót (po wybraniu właściwości plik zajmuje ledwie kilkadziesiąt kilobajtów). Domyślam się, że to zabezpieczenie. I teraz jak najlepiej przekopiować te pliki? Wiem, że można w WMP i innych programach ale chciałbym zachować oryginalny format plików. Ewentualnie jakiś na którym nie spadłaby jakość. Na upartego można by spróbować zrobić obraz płyty i najwyżej do wirtualnego napędu wrzucać ale czy Alcohol 52% dałby sobie radę? Dziękuję za wszelkie rady.


(ftalo) #2

Są 2 opcje,Pierwsza zrobić obraz płyty(iso( i zapisać go na dysku.Wtedy możesz je odtworzyć za pomocą dowolnego programu emulującego napęd cd.Druga-zgrać jakimkolwiek programem typu cd ripper pliki do formatu wav,czyli bez kompresji -nie będą się różniły niczym od tych na płycie cd


(Dimatheus) #3

Hej,

Nie, to standardowa budowa płyty Audio CD - w systemie widoczne są tylko skróty do nagrań (mające po 2 kB), więc jedynie zgrywanie przez rippery umożliwia przekopiowanie poszczególnych utworów na dysk twardy.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(iceiceice) #4

Ok to będę próbował wtedy. Bo wiadomo jak to z płytami. Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.