Kopia zapasowa strony


(funbooster) #1

Witam

Czy jest możliwość, gdy na przykład strona internetowa nie odpowiada (serwer padł), że przekierowuje tą stronę na inną, lub wyświetla jakiś komunikat?

Pozdrawiam


(Drobok) #2

Skoro serwer nie odpowiada to nie ma takiej możliwości gdzie to przekierowanie dać. Ew musiałbyś mieć trzeci serwer, pod nią podpiąć domenę i wtedy przesyłać na pierwszy, albo ten drugi. Oc znów zostaje kwestia awaryjności pierwszego serwera.


(mktos) #3

Można wykorzystać DNS round robin do zrobienia takiego mechanizmu, to jest chyba najprostsza metoda.

W DNS-ach ustawiasz dwa rekordy A dla jednej domeny, wskazujące na różne serwery. Wtedy ruch będzie rozdzielany pomiędzy dwie maszyny. Gdy jeden z serwerów zawiedzie, niezbędne jest usunięcie jednego z wpisów na serwerze DNS, czym może się zająć jakieś specjalne oprogramowanie.

Ale ta metoda nie jest zbytnio polecana: http://serverfault.com/questions/60553/ … ecommended i lepsze jest wykorzystanie właśnie czegoś w rodzaju tego, co powiedział @drobok, czyli serwera zajmującego się kształtowaniem ruchu, rozdzielaniem pomiędzy serwery z właściwą treścią. A najlepiej kilku takich serwerów.

Poszukaj w internecie pod hasłem “failover”, np. na wspomnianym serverfault.com.


(pain3hp) #4

W erze świata, który potrafi crackować programy kilka godzin po premierze, gdzie z jednego zakątka świata można ukraść pieniądze z najdalej położonego banku, na prawdę uważasz że nikt nie wpadł na pomysł odebrania zwykłej informacji o braku dostępu do serwera i wywołania funkcji przekierowującej ?


(Drobok) #5

Pierwszego=tego który obsługuje tą funkcję :stuck_out_tongue: