Kopia zapasowa strony

Witam

Czy jest możliwość, gdy na przykład strona internetowa nie odpowiada (serwer padł), że przekierowuje tą stronę na inną, lub wyświetla jakiś komunikat?

Pozdrawiam

Skoro serwer nie odpowiada to nie ma takiej możliwości gdzie to przekierowanie dać. Ew musiałbyś mieć trzeci serwer, pod nią podpiąć domenę i wtedy przesyłać na pierwszy, albo ten drugi. Oc znów zostaje kwestia awaryjności pierwszego serwera.

Można wykorzystać DNS round robin do zrobienia takiego mechanizmu, to jest chyba najprostsza metoda.

W DNS-ach ustawiasz dwa rekordy A dla jednej domeny, wskazujące na różne serwery. Wtedy ruch będzie rozdzielany pomiędzy dwie maszyny. Gdy jeden z serwerów zawiedzie, niezbędne jest usunięcie jednego z wpisów na serwerze DNS, czym może się zająć jakieś specjalne oprogramowanie.

Ale ta metoda nie jest zbytnio polecana: http://serverfault.com/questions/60553/ … ecommended i lepsze jest wykorzystanie właśnie czegoś w rodzaju tego, co powiedział @drobok, czyli serwera zajmującego się kształtowaniem ruchu, rozdzielaniem pomiędzy serwery z właściwą treścią. A najlepiej kilku takich serwerów.

Poszukaj w internecie pod hasłem “failover”, np. na wspomnianym serverfault.com.

W erze świata, który potrafi crackować programy kilka godzin po premierze, gdzie z jednego zakątka świata można ukraść pieniądze z najdalej położonego banku, na prawdę uważasz że nikt nie wpadł na pomysł odebrania zwykłej informacji o braku dostępu do serwera i wywołania funkcji przekierowującej ?

Pierwszego=tego który obsługuje tą funkcję :stuck_out_tongue: