Kopia zapasowa Systemu, jakie ustawienia?

Witam. Po ostatnim formacie i danych utracie zacząłem korzystać z wbudowanego w Win7 programu do tworzenia kopii zapasowej. Zaznaczyłem w ustawieniach by archiwizowały się “pliki danych” czyli moje biblioteki i folder użytkownika oraz “komputer” czyli program files i cała reszta dysku. Dodatkowo do tego mam zaznaczony “dołącz obraz systemu C”. Archiwizacja musi u mnie działać codziennie. Najwięcej czasu zabiera tworzenie obrazu całego dysku. Pytanie jest następujące: czy mogę wybrać w opcjach by archiwizowało się wszystko prócz obrazu systemu? To trwa bardzo szybko, bo widzę, że archiwizacji ulegają tylko nowe/zmienione pliki bez czasochłonnego tworzenia obrazu całego systemu. Wiem jednak, że obraz systemu przyda się w razie poważniejszej awarii więc chciałem go ograniczyć do wykonywania ręcznie raz na tydzień. Czy okaże się to bezpiecznym wyjściem? Lepiej tracić godzinę dziennie na pełną archiwizację czy ograniczyć się do +/- 10min na pliki i ręczny obraz systemu raz na tydzień?

Jeżeli musisz wykonywać kopię zapasową ciągle to rób co dziennie kopię plików danych a raz na tydzień obraz dysku i zapisz go w bezpiecznym miejscu np na dysku USB.

Czyli przykładowo, jak zrobię obraz systemu ręcznie w niedziele, a w środę sypnie mi się system to odzyskam system z niedzieli i pliki z wtorku? (kopia plików robiona codziennie)