Kopia zapasowa systemu Windows

Witam serdecznie,

Posiadając samą płytę - nie, posiadając ważną lincencję - tak, jeżeli nie przekażesz komuś tej licencji po wykonaniu takiej kopii.

Witam,

Oczywiście licencje posiadam, naklejka już jest na komputerze, do tego mam jeszcze oryginalne pudełko i książeczkę, rozumiem że w tej sytuacji nie będzie żadnych problemów ze zrobieniem obrazu tej płytki.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Oczywiście że możesz zrobić sobie kopię bezpieczeństwa.

Zwróć uwagę: ważną licencję.  ;-) Fakt posiadania nalepki czy pudełka z książeczką nic nie zmienia jeżeli jest to jakiś odkupiony OEM.

System kupiłem oczywiście nowy, jest to wersja OEM w stanie fabrycznym, wczoraj zainstalowałem i aktywowałem na moim komputerze, więc wszystko jest OK :smiley:

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

XP HE ma na płycie pewien plik. Można go  dodać używając kreatora Dodaj nowe programy, wlożyć dysk i zlokalizować folder \ValueAdd\Msft\Ntbackup na dysku CD - w nim plik Ntbackup.msi, dodać go.

 

MS umożliwił robienie kopii zapasowej systemu XP i jest to wykonalne, tylko kreator tworzenia kopii zapasowej (ten systemowy) dotyczy stacji dyskietek.

Teraz to tylko softwarowe niuanse, czym zrobić kopię zapasową XP HE. Wtedy stacja dyskietek, to było wyposażenie pecetów i dalej to jest na starszym sprzęcie. Trzeba było mieć trochę dyskietek. Są programy, co mogą zrobić kopię zapasową na dysku, czy pendrive i to jest rozwiązanie, skoro sam Microsoft daje taką możliwość.

 

Mam XP he 2002, dodałem ten plik 8 lat temu, było we wszystkie programy / akcesoria  i… nie chciało mi się kombinować z płytkami. Wciąż wystarczy mi zadbana płyta.

Dzień dobry,

Dzisiaj rozmawiałem z pomocą techniczną Microsoft, Pan z obsługi technicznej zapewnił mnie że mam prawo do zrobienia kopii zapasowej płyty, może to być w formie pliku .iso (tzw. obraz płyty) plik ten oczywiście można przechowywać na dysku twardym komputera.

 

Pozdrawiam serdecznie.