Kopia zapasowa Visty

Zamierzam zainstalować oryginalnego windowsa XP z płyty znajomego a na swoim laptopie mam teraz oryginalną Vistę Home Basic chciałabym w razie jakby XP się wysypał to mogła zainstalować Vistę ale wszysko mam na partycji sysytemowej czy jest możliwość wykonania obrazu partycji z Vistą tak żebym mogła na powrót zainstalować ?

na dysku laptopa powinna być specjalna ukryta partycja do odtwarzania systemu. Instalacja Xp nie powinna nic tam namieszać, aczkolwiek nie mam 100% pewności. wśród firmowego softu na lapku powinno być coś do robienia kopii ratunkowej. w przypadku lenovo to się nazywa think vantage rescue and recovery i tam trzeba poszukac czegoś do zrobienia plytek z rescue i recovery (create rescue/recovery disc). należy pamiętać, że po ewentualnym odtworzeniu visty z tych plytek laptop będzie miał ustawienia takie jakby wyjechał prosto z fabryki - całe dane na dysku pójdą w kosmos. uwaga nr 2! nie mylić ze standardowym backupem.

Proponuję Paragon Backup & Recovery 2012 Free (instrukcja w pliku PDF, program do odczytu instrukcji Adobe ReaderFoxit Reader). Przykładowo instalujemy i konfigurujemy system, uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzymy obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musismy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzamy obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możemy zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe mamy) i w razie gdyby system padł, to uruchamiamy komputer z płyty Paragona i odtwarzamy obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robimy obraz raz i zapominamy do czasu awarii. 

Temat można zamknąć zmieniłam laptop i tym samym na inny system.