Kopia Zapasowa w XP Prof

Nie moge uruchomić programu Kopia zapasowa z Menu Start>>Programy>>Akcesoria>>Narzedzia Systemowe.Inne pozycje w ramach tych narzędzi normalnie sie otwierają. Jak można plik NTBackup naprawić?

wpisz do uruchom services.msc i sprawdż, czy usługa kopiowanie woluminow w tle nie jest przypadkiem wyłączona

Kopiowanie woluminow miałem w trybie ręcznym,przestawiłem na Automat,ale to i tak nic nie zmienia.

być może nt backup jest uszkodzony, musiałbyś go skopiować z płytki;

najpierw przenieś ntbackup z system32 w inne miejsce, potem włóż płytkę i w wierszu polecenia wpisz

expand Y:\i386\ntbackup.ex_ X:\windows\system32

y - napęd x- part.systemowa(przed Y i X spacja)

ps. najpierw spróbuj uruchomić ntbckup z system32, może tylko link do niego z akcesoriów jest uszkodzony

kopiowanie woluminów itd. powinno być ustawione na ręczny, nie automatyczny, chodziło tylko o to, żeby nie było zupełnie wyłączone

Serdecznie dziękuję za kolejną poradę.Niestety to też nic nie dało. Plik Ntbackup jest raczej zdrowy i wszelkie podmiany jego w Systemie 32 nic nie dadzą…Podejrzewam,że problem tkwi w wyłączonej jakieś Usłudze.Tylko pytanie brzmi:"Jakie Usługi mogą mieć jeszcze wplyw bezpośredni na proces uruchomienia Kreatora tworzenia kopiizapasowych w Systemie. Mam troche tych Usług zatrzymanych,ale nie widzę takiej ,która by mogła mieć wpływ na Kreatora . Czy mam wypisać wszystkie Usługi ,które mam w Services wyłączone

poza zdalnym wywoływaniem procedur nic mi o takiej usłudze nie wiadomo; możesz spróbować jeszcze zarejestrować vss_ps.dll

(w uruchom regsvr32 vss_ps.dll); jeśli, jak twierdzisz, ntbackup

jest zdrowy to powinien startować, bo to exe, w zasadzie niezależny - do wykonywania kopii usługa jest mu potrzebna, ale przynajmniej powinien wystartować i wyświetlić komunikat o błedzie, jeśli coś by mu “dolegało”;

w sieci jest o jego błędach mnóstwo, ale już w trakcie działania, nie natrafiłem na nic o problemach z uruchomieniem; jedyną usługą jeszcze z którą mógłby być powiązany jest harmonogram zadań, powinna być ustawiona na automatyczny; ntbackup to swoisty “zabytek”, przetrwal

podobno w stanie prawie niezmienionym od NT, ale słaba to pociecha

ps. w windows, w folderze help jest plik pomocy ntbackup, przejrzyj ją, może ci coś pomoże, przejrzałem pobieżnie, ale nie zauważyłem niczego, co mogłoby pomóc, poza może faktem, ze ta usługa kopiowanie itd. jest b. ważna, możliwe więc, że problem związany jest z plikami tej usługi

w system32 - zaczynają się od vss(4 pliki)

ps2. włącz jeszcze na wszelki wypadek usługę magazyn wymienny

ps.3 na tej stronie http://www.google.com/search?q=cannot+s … rt=40&sa=N

kliknij ntbackup.msi - to instaler ntbackup dla xp home, jeśli chcesz, możesz go wypróbować

(a jeśli masz już dosyć ntbackup to kliknij na how to make ntbackup

work po prawej!)

Chciałbym dzisiaj odpowiedzieć na Twoją ostatnia podpowiedż.Bardzo Serdecznie dziekuje za zaangażowanie w sprawie NTBackup. Problem został rozwiazany w niespodziewany dla mnie sposób. W Sobotę padł mi System i musiałem go ponownie zainstalować .Robiłem to po raz pierwszy w zyciu i jak na razie chodzi normalnie . NTBackup też został przywrócony do zycia. To chyba raczej było zwiazane z wyłączeniem jakies usługi. Byc może miałem wyłączony harmonogram zadań a może i Magazyn Wymienny. Na dzień dzisiejszy mam juz znacznie mniej Usług w Services wyłączonych. Program do pomocy w pobieraniu wiekszych plikow,jakim jest u mnie LeechGet tez zaczął normalnie pobierać. Przedtem nie chciał rozpoczynać procesu pobierania,bo twierdził,że sa błędy w konfiguracji systemu. A dlaczego mi padł System ? Naprawde nie moe podac przyczyny,bo jej dokładnie nie znam . Czarny Ekran sie pojawił zamiast Ekranu Logowania i to wszystko.Zadnych komunikatów nie było. W ramach konsoli Odzyskiwania nie mogłem skopiować ploków z C:\windows\repair,bo po prostu nie mozna ich bylo odnależc. A jak teraz zajrzałem,to wszystko jest na swoim miejscu,a czemu wówczas nie bylo. ? Nie Wiem. A w csumie doszedłem dobardzo mądrej Sentencji ::Wiem,ze nic nie Wiem:;.To na razie tyle .Serdecznie Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuje.

przyłączam sie do twojej sentencji - u mnie również z niezrozumialych powodów nie było folderu repair, ale po ryzykownych manipulacjach z ustawieniami konta system ni z tego ni z owego utworzył mi nowe konto

i to z nazwą administrator, ktorej wcześniej nie chciał w ogóle zaakceptować, i przy tej okazji ten folder(ale nie tylko, np. również folder drivers cache, którego też na poprzednim koncie nie było); czasem mam

wrażenie, ze Microsoft świadomie “wbudował” w system tego typu

niespodzianki, aby użytkownikom woda sodowa nie uderzyła do głowy;

jest trafne angielskie słowo, które najlepiej oddaje stosunek, jaki użytkownik powinien mieć do systemu, mianowicie “awe”, coś w rodzaju bojażni zmieszanej z uczuciem grozy, jaką ludzie pierwotni odczuwali

wobec niezrozumialych, a potężnych żywiołów

Raz jeszcze dziekuję. teraz mam jeszcze jeden problem,któru dotyczy folderu nie do usuniecia.ale to już jest osobny temat,który zaraz sbróbuje stworzyć .Pozdrawiwm

Harmonogram zadań. Nawet sobie nie wyobrażacie jak wiele sług od niego zależy.

proponuję wykasować pliki z katalogu \windows\system32\NtmsData (ale nie kasować samego katalogu!). Pozdrawiam :slight_smile: