Kopia zapasowa Windows 7


(Kontakt) #1

jak zrobić kopie zapasowa Windowsa 7?


(sebros) #2

Zależy w jakiej formie ma to być kopia zapasowa. Chcesz zrobić obraz partycji systemowej, chcesz przywrócić system do “ustawień fabrycznych” czy jedynie stworzyć backup plików (dokumenty, muzyka itp)?


(system) #3

Witaj

systemowo czyli

start->panel sterowania->tam wybierasz kopia zapasowa/przywracanie

i w okienku które się wyswietli wybierasz

utwórz obraz systemu

lub

http://www.trochetechniki.pl/Tworzenie- … ,1309.html

@

Tak tylko jeśli się autor nie zna to lepiej niech nie robi tą clonezillą

co nie zmienia faktu ,że program dobry


(sebros) #4

Zrób sobie obraz partycji systemowej za pomocą clonezilla - jest to dystrybucja pingwinka do tworzenia obrazów partycji, którą trzeba wgrać na płytę lub pendrive. http://sourceforge.net/projects/clonezi … ve_stable/


(Alieenx) #5

te sa trudne do nauczenia (1000 klikniec)

a ten banalny mam go juz rok i super

Acronis True Image Home 2011 4 klikniecia


(gooorylan1) #6

polecam acronis backup and recovery server 11

według mnie do jak dotąd najleprzy…

albo wersja acronis true image home


(adam9870) #7

Proponuję bezpłatny Paragon Backup & Recovery 2012 Free: Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków (instrukcja w pliku PDF: instrukcjaparagon.pdf, program do odczytu instrukcji Adobe Reader Adobe Reader X 10.1.4 lub Foxit Reader Foxit Reader 5.3.1 Build 0606). Przykładowo instalujemy i konfigurujemy system, uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzymy obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive**.** W razie problemów uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzamy obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możemy zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe mamy) i w razie gdyby system padł, to uruchamiamy komputer z płyty Paragona i odtwarzamy obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robimy obraz raz i zapominamy do czasu awarii.