Kopia zapasowa Windows XP pro


(Astraltrooper) #1

Mam pytanie... Muszę dokonać reinstalacji Windowsa xp Professional w małej firmie i nie było by z tym żadnego problemu gdyby nie to że zagubiła się płytka z instalką. I teraz mam pytanie czy jest jakaś możliwość pobrania nieprzerabianego, niecrakowanego, niezmienionego itp. obrazu tej kompilacji w wersji oem z dodatkiem SP3 tak żeby można ją było normalnie aktywować przez neta bez żadnego kombinowania? Mogę dodać że mam oryginalny hologram z kluczem do systemu oraz fakturę jako dowód zakupu. Jeśli nie ma możliwości pobrania, to czy można zamówić w jakiś sposób od microsoftu kopię zapasową tego systemu za darmo lub ewentualnie jakąś niewygórowaną opłatą?


(Qba Lukaszczyk) #2

Zgubiłeś - płać i płacz :confused: Możesz uzyskać takową od dostarczyciela komputerów. Z torrentów pobranie będzie nielegalne.


(bubon) #3

Pobranie z internetu będzie nielegalne. Możesz zamówić nośnik w Microsofcie lub pożyczyć oryginalny nośnik.


(Astraltrooper) #4

Heh to nie ja zgubiłem jak przyszedłem do firmy to nośnik już by zgubiony :evil: tak to jest nie dbają o płyty a potem wszystko pogubione ehh… Chmm a ewentualnie ile by kosztowało zmówienie takiej kopi zapasowej w microsofcie (mógłbym prosić o jakiś link) o pożyczeniu w ogóle nie ma mowy bo oryginalne płytki z tą wersją xp występują rzadziej niż woda na pustyni, oryginalna edycja by się znalazła ale home co najwyżej tych mam bez liku ale trafił mi się jeden komp z profesionalem zainstalowanym i oczywiście ktoś musiał płytkę zgubić :?

A gdym pobrał obraz płyty z msdn albo technetu? Czy były by dobre? Czy było by to legalne?


(system) #5

Witaj-czy ten windows jest obecnie zainstalowany na dysku?


(Astraltrooper) #6

No w sumie jest… tylko że przydało by się go odświeżyć i to tak porządnie jeśli wiesz co mam na myśli


(system) #7

Czyli ? bo mpze warto zrobić obraz dysku


(kamil_w) #8

Jeśli system jest już zaśmiecony, to kopia bezpieczeństwa nic nie da :wink:


(k038) #9

http://www.dobreprogramy.pl/Uszkodziles … ,4707.html


(Astraltrooper) #10

No to jest już jakieś rozwiązanie dzięki k038, tylko czy masz jakiś link do stronki microsoftu na której mógłbym skorzystać z tej możliwości opisanej w artykule?


(system) #11

Może to będzie pomocne

http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support