Kopiowanie bazy MySQL na inny serwer

Mam problem: NETIA oddała usługi hostingowe firmie Ogicom, która zaczęła “migrację usług” wszystko niby ładnie i pięknie jeśli chodzi o strony pisane w czystym HTML-u ale problem zaczął się gdy jedna z podstron była oparta na wordpress-ie. Ponieważ zmienili host/IP bazy danych teraz muszę jakoś to skopiować i poskładać do “kupy”. Serwer MySQL zmienił sobie host i nie bardzo wiem co się powinno zrobić aby strona działała poprawnie, niby wystarczy zmienić w pliku wp-config.php wpis odnośnie hostname na aktualny - a tu dalej nic nie działa. Postanowiłem zmienić serwer bazy danych na innej firmy hostingowej ale okazało się że problem pozostaje. Nie jestem pewny ale chyba uszkodzili bazę danych a może to ja coś robię źle?

Zaczynam od kopiowania bazy danych w MySQLadmin:

modul1.png?psid=1

Zaznaczam co potrzebne (*.*) i eksportuję:

modul2.png?psid=1

Odpalam MySQLadmin na drugim serwerze robię import z pliku i nagle:

modul3.png?psid=1

Niby ten sam Wordpress, tak samo zainstalowany z ale ma problemy z importowaniem bazy danych może coś robię nie tak?

W sumie to powiedziano mi że po otwarciu pliku z bazą danych jest tam jej nazwa oraz host który należy prze edytować

ale to chyba za mało czy ktoś z Was miał taki problem i wie jak go rozwiązać?

Podaj komunikat wyświetlany przez WordPressa - bo to w nim prawdopodobnie leży przyczyna problemów z połączeniem do hosta MySQL.

Ronin, a jak dokładnie importujesz? -po screenie zgaduję, że przez okienko zapytania sql (druga ikonka w lewej kolumnie) :wink:

Jedna sprawa, to poruszona kwestia edycji eksportu - to są tylko komentarze i ich zmiana nic nie da :wink:

Kolejna, z okna po lewej wybierz bazę - to db349848747, następnie w prawej kolumnie będziesz miał zakładki - tam wybierz import itd.

Jak dla mnie to posypała się baza gdy po stronie firmy hostingowej nastąpiła “migracja usługi”

co do panelu MySQL to niema tam zakładki “import”

panel-1and1-01.PNG?psid=1

Niestety nie odpisują na maile ani na telefony… tylko jak co mam zrobić aby zachować te dane które były na stronie by je skopiować do bazy danych u innego operatora?

Reszta stron w oparciu o HTML i Flash działa bez bólu tylko wordpress nie działa.

[*]zastanawia mnie jeszcze sam host 127.0.0.1 - czy to odwołanie do komputera użytkownika?

Dodane 22.01.2011 (So) 16:11

Udało mi się skopiować bazę i nyby działa tylko wordpres odczytuje (url) strony z poprzedniego serwera hostingowego, który został wyłączony, Mam stronę glówną ale nie mogę się zalogować ani przejść do archiwum. Zdaje się że muszę coś przedytować w tabelach bazy danych.

Tylko nie wiem co i gdzie ? Czy ktoś z Was przeprowadzał kopiowanie wordpresa z jednego hostingu do drugiego?

http://bandurska.pl/pzeri

http://codex.wordpress.org/Changing_The_Site_URL

Możesz też ręcznie podmienić adresy w phpmyadminie

-na koniec sprawdź też jeszcze plik .htaccess