Kopiowanie danych z dysku z uszkodzonym Windowsem 2000

Witajcie.

Próbuję odzyskać dane z mojego HP Omnibook 6000. Wiem że to zabytek, ale nie w tym problem. Gdy próbuję odpalić komputer - nie ważne czy to tryb awaryjny, ostatnia poprawna konfiguracja czy inny, wyskakuje błąd : 'Nie znaleziono winnt/system32/config/system.ast. Niestety, nie mam płyty instalacyjnej, mam za to płytę XP. Czy można zainstalować XP na Windowsie 2000 nie uszkadzając danych użytkownika? Innego sposobu nie widzę, gdyż partycja jest pewnie zapełniona.

A nie lepiej uruchomić kompa z ubuntu live cd który nie wymaga instalacji i z jego poziomu skopiować dane na jakiś nośnik??

No może i można ale nigdy tego nie obsługiwałem. Hm… ile to zajmuje? Możesz mi podrzucić jakiś link? Z góry dzięki.

Dodane 06.06.2011 (Pn) 22:55

Szukałem na necie i znalazłem jedynie Ubuntu zwykle a nie live cd. :confused:

http://www.ubuntu.com/download

Dzięki. Tylko jeden problem - transfer 9,9kB…

Dodane 06.06.2011 (Pn) 23:02

Okej, już jest okej. 2,2MB.

Tutaj masz co prawda jak sprawdzić dzwięk za pomocą ubuntu live cd ale może ci sie przyda :slight_smile:

ubuntu live cd

Z jego poziomu masz dostęp do wszystkich partycji.

W poradniku użyłem tej wersji ubuntu:

ftp://ftp.vectranet.pl/pub/linux/ubuntu … 386-PL.iso

W każdym bądź razie. Zależy mi tylko na skopiowaniu danych. Jeżeli podepnę dysk to jak uzyskam dane z partycji Windowsowej?

W ubuntu będą widoczne wszystkie partycje jakie są dostępne bedziesz normalnie widział wszystkie dane

Ubuntu ma teraz jedną płytę zarówno LiveCD jak i instalacyjną w jednym

jeśli masz podstawowe doświadczenie w komputerach to dasz sobie radę :slight_smile:

A. To spoko. Podstawową mam. Komputer skręcę… sterowniki zainstaluje. :stuck_out_tongue:

Program erd commander

Wkładasz płytę z programem i po 1 minucie masz uproszczonego windowsa, który widzi wszystkie partycje.

Stworzyłem klucz USB z Ubuntu 11.0.4 - odpalam na tym HP Omnibook 6000 i ■■■■. Po zmienieniu opcji bootowania to samo.

Ja kiedyś też tak miałem…Po prostu coś z biosem nie tak i nie chciał bootować z usb…Spróbuj z płyty

Wypal obraz ubuntu iso normalnie na płytce i napewno zbootuje.

Ubuntu wywala error przy rozruchu. Może jakaś starsza wersja którą uciągnie Pentium 3 600 MHz?

Dodane 07.06.2011 (Wt) 18:57

Dokładniej :

BusyBox v.1.17.1 (Ubuntu 1:1.17.1-10ubuntu1) built-in shell (ash)

Enter 'help' for a list of built-in commands.


(initramfs) Can not mount /dev/loop0 (/cdrom/casper/filesystem.squashhfs) on //filesystem.squash.fs

Próbowałes tą wersję ubuntu którą podałem w linku parę postów wyzej?

Odpaliłem Kubuntu 5.04. Co dalej? Jak odnaleźć te foldery?