Kopiowanie danych z Nokii N8 na iPhone

Witam. Proszę o pomoc jak skopiować dane z Nokii N8 na iPhone 5.

Jak to jak? Normalnie.

Zgrywasz dane z nokii na komputer. Segregujesz wg typu. Czyli osobno muzyka, osobno zdjęcia itp. Potem importujesz do iTunes muzykę, zdjecia wrzucasz do jednego folderu (w iTunes zaznaczasz ten folder, zeby zdjecia wgrac do telefonu) i synchronizujesz.

A jak zsynchronizować kontakty, kalendarz, notatki?

Odpowiedź na Twoje pytanie zależy w dużej mierze od tego jaki masz system w PC. Najszybciej i najłatwiej synchronizuje się iPhone’a z komputerami Mac. Troche gorzej i trudniej jest z Windowsem. Z Linuxem natomiast wgranie niektórych rzeczy jest niemalże niemożliwe, ponieważ nie ma iTunes na ten system.

Kontakty najlepiej skopiowac na SIM po czym włozyć ją do iPhona. W iOS jest opcja “importuj kontakty z SIM” (Ustawienia->Poczta, kontakty, inne->Importuj kontakty z SIM).

Kalendarz? iOS synchrozinzuje się z usługami Google’a. Najłatwiej po prostu w Nokii skopiować kalendarze do konta Google. Potem to samo konto podepniesz do iPhone’a. W Windowsie jest tez opcja synchronizacji kalendarzy z Windowsowym programem do obsługi kalendarzy i kontaktów.

Notatki tak samo jak kontakty. Najszybciej przez konto Google. Podepnij iP do kompa, odpal iTunes i zobacz jakie masz opcje. Jest tam tego sporo. Jak mówiłem wszystko zależy od tego czy masz Windowsa czy Maca. Przedstawiłem Ci metody bez użycia komputera, bo one działają zawsze.

Pracuję na Windows 7. Dzięki za instrukcje. Działam.