Kopiowanie danych


(Adrianek) #1

Potrzebuję przenieść pliki z danymi z komputera na laptop i odwrotnie. Robię to tak, że nagrywam je na DVD w komputerze i wgrywam w laptopie. Czy są jakieś inne sposoby, np. za pomocą połączeń kablowych, lub jeszcze inne? Dziękuję!


(Jarmesz1) #2

jeśli masz internet to poleciłbym team viewer 6, ja sie nie bawie w widowsowe przesyłanie. Jak masz router to w team viewer bierzesz w opcjach lan. Później zaznaczasz transfer pliku podajesz ip i hasło. Gotowe. To jest sposób z którego ja korzystam, a czy jest dobry to sam sprawdzisz. Pewnie są lepsze, na pewno ktoś napisze ci jeszcze.

Bez sieci jeszcze można tak jak napisałeś kablem.


(Longhorn2009) #3

Te komputery masz w domu/biurze czy są oddalone od siebie?


(Adrianek) #4

Komputer i laptop u siebie w domu i załóżmy, że nie mam dostępu do internetu.


(Kris-is) #5

A może by tak przy pomocy pendrive'a o większej pojemności. Komputery na bank mają wejścia USB :smiley:


(kuba3351) #6

Możesz przez Hamachi.Łączysz 2 komputery w sieć, i przez udostępnianie pliku, przenosisz dane.W Hamachi nawet jak podłączysz sobie drukarkę do jednego z komputerów, to na drugim będziesz mógł z niej drukować.Będziesz miął ją normalnie na liście.

Link do pobrania Hamachi:

http://www.dobreprogramy.pl/LogMeIn-Ham ... 12323.html


(Longhorn2009) #7

Skoro odległość jest mała to robisz LAN z tych dwóch komputerów za pomocą skrętki http://www.trochetechniki.pl/Jak-podlac ... t,656.html Nie trzeba ci do tego żadnych programów, koszt kabla to kilka złotych.


(kuba3351) #8

Hamachi łączy komputery w sieć LAN, tylko że nie przez kabel tylko przez internet.Jest to po prostu wirtualna sieć lan.Tak jak napisałeś, kabej kosztuje kilka złotych, a program w wersji darmowej nic nie kosztuje.


(Longhorn2009) #9

Hamachi jest przez internet więc transfer będziesz miał na poziomie powiedzmy 32KB/s - przy łączu 1Mbit (tyle wynosi upload czyli wąskie gardło w tym momencie). LAN zapewnia praktyczne prędkości 8MB/s w przypadku kilkuletnich kart. Różnica jak dla mnie kolosalna.