Kopiowanie dużego pliku na pendrive

Cześć,

Próbuję wrzucić spory plik 18GB na pendrive 32GB, którego świeżo sformatowałem, czemu nie chce go kopiować skoro miejsce ma?
Przechwytywanie

W ustawieniach formatu pendrive zmień system plików na inny, bo ten pozwala na przetrzymywanie plików do wartości ~5 GB.

PS: Nie ładnie tak piracić.

Chyba chodziło ci o zmianę systemu plików z fat32 na exfat albo ntfs, ponieważ fat32 obsługuje maksymalny rozmiar pojedynczego pliku około 4GB :wink:

Faktycznie, zapomniałem mu to zrobić zaraz po zakupie :smiley: dzięki :wink:

Nie każdy pendrive obsługuje NTFS. Sprawdź po przekopiowaniu od razu czy plik działa.
Ja kiedyś zmieniłem system plików na NTFS i później wszystko było nieczytelne.

Jak pendrive może nie obsługiwać systemu plików? To tak jakby HDD i SSD nie obsługiwał danego systemu plików. Urządzenia, do którego podepnie pendrive może nie obsługiwać NTFS i z tym bym się w pełni zgodził.

Nie wiem jak, ale wiem, że może. Mam pendrive PNY, który po zmianie systemu plików z Fat32 na NTFS umożliwia normalne kopiowanie, ale przy próbie otworzenia pliku lub skopiowania go na komputer wyskakuje błąd odczytu.

To prędzej uszkodzony pendrive niż zwalanie winy na system plików, albo uszkodzony plik, który nagrywasz.

Pendrive był sprawdzany i jest dobry pod warunkiem, że ma FAT32.
Wielkość pliku nie miała znaczenia. Nawet mały dokument tekstowy po przekopiowaniu był nieczytelny.

Tylko wiesz więcej jak 4GB nie nagrasz w FAT32?

Wiem, ale dla mnie 4GB w jednym pliku to rzadkość. Mam też inny pendrive z NTFS.

O dziwo exFAT mnie nigdy i nigdzie nie zawiódł jeszcze :slight_smile: W macOS jest tylko exFAT i FAT32, Apple uznaje NTFS jako zagrożenie dla systemów plików.

Alternatywnie możesz dodać plik do archiwum, które będzie się składało z kilku części.
W takim przypadku użyłbym 7-zipa z opcją “Split to volumes, bytes” równą “4092M - FAT”.

To ma też taką zaletę, że będziesz w stanie łatwiej przenieść ogromny plik, który będzie większy od pojemności pendrive’a.

1 polubienie

O dzięki, dobry pomysł. Używam 7zip ale zupełnie zapomniałem o tej funkcji. Jedyne co to pakuje nim do zipa albo wypakowuje.

Ten pendrive ma 64 GB :smiley: i NTFS nie obsługuje. :joy:

How about ext4? :smiley:

Hehe, taki specjalista…
Przypomnę ci ten wątek jak następnym razem będziesz się wymądrzał…

Nie wszystkie pamięci flash obsługują NTFS, sam takiego pendraka gdzieś jeszcze mam.

Tylko dlaczego skoro nie obsługuje prawie każdy daje się w tym systemie sformatować? To dlatego, że Windows jest trochę ułomny w tej kwestii?

Trochę ? Bardzo.

Cóż, podpinam pod linuksa i sprawdzam czy jest tak wspaniały i da radę wymusić NTFS na pendraku który go nie wspiera.

E, nie podepnę, coś mi się pomieszało, zdawało mi się że stary pendrak który wala się po biurku ma ta przypadłość ale z tego co widzę dyszka normalnie go formatuje pod NTFS.

Faktem jest jednak że linuks pokazuje więcej systemów plików do wyboru przy formatowaniu.