Kopiowanie DVD

Witam

Chcialem sie dowiedziec czy mozna skopiowac plyte DVD np z filmem 8) “w locie” czyli przy uzyciu napedu DVD i nagrywarki Zakladajac oczywiscie ze obydwa nosniki sa jednakowej pojemnosci

Z gory dziekuje za odpowiedz

No pewnie ze się da.

Poprostu najzwyklejsze przegranie płyty. 8)

Oczywiście że mozna :?

No wlasnie moje watpliwosci budzi fakt ze taka plyta nagrywa sie dwa razy szybciej niz zrzuca na dysk Czy moglby ktos to wytlumaczyc i czy to nie ma znaczenia ?

Najpierw jest zgrywana na dysk HDD (Obraz) a dopiero po tym kopiowana na płyte.

Czyli mam rozumiec ze nie zsykuje nic na czasie (teoretycznie) uzywajac drugiego napedu bo i tak wszystko zrzucane jest na dysk ?

przegrywanie w locie polega na bezpośrednim kopiowaniu z napędu źródłowego do napędu docelowego (nagrywarki), przegrywając w ten sposób zyskujesz na czasie w stosunku do kopiowania najpierw na dysk twardy a później na płytę

No to juz nic nie wiem To w koncu jest zgrywana a dysk czy jest zrzucana bezposrednio na plyte w nagrywarce ?

jak najbardziej, jeśli masz napęd DVD i nagrywarkę DVD to jak najbardziej możesz skopiować płytę w locie

i nagrywa sie ona w czasie okolo 8 minut ?? Troche mnie to dziwi bo na dysk zrzuca sie dwa razy dluzej niz nagrywa i nie moge tego za bardzo pojac jak w takim razi nagrywa to w locie Sorry ze tak truje ale zamierzalem kupic naped zeby to troszke usprawnic 8)

Jezeli mówisz o nagrywaniu w locie to dane sa kopiowane z szybkoscią wolniejszego napedu. Ja pisałem wczesniej o normalnym kopiowaniu.

jeśli kupisz napęd to napewno usprawnisz proces kopiowania

będzie dokładnie tak jak napisał lazikar , wszystko zalezy również jaki kupisz napęd i jaką masz nagrywarkę (jej prędkości)

Ok wielkie dzieki teraz jeszcze jedno pytanko Mam takiego kompa

Athlon64 3000 na plycie 754 k8ns gigabyte 2 x512/400 ramu grafika radeon 9600 256 mega /128 bit dysk 200 gb muzyka audigy 2 wentylator gigabyte rocket i DVDRW LG + sieciowka a wszystko zasilane modecom Fell 350 watt czy przy podlaczeniu jeszcze jednego napedu nie powinienem zmienic zasilacza na 400 watt

teoretycznie wskazanym byłoby wymienić zasilacz na 400 W lub 450 W, wbrew opiniom wikszości ludzi zasilacz to bardzo ważny element komputera, ten co masz teraz jest troszkę za słaby

polecam ten artykuł

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=mocne_zasilacze

Dzieki bardzo za wszystko

nie ma sprawy, po to tu jesteśmy