Kopiowanie folderu na dysk zewn.: za długie nazwy plików?

Chciałam sobie wrzucić pewien folder na dysk zewnętrzny. W folderze tym jest ponad 2000 plików w prawie 200 podfolderach. Na końcu wyskoczył mi komunikat, że niektóre pliki nie zostały skopiowane, ponieważ ich nazwy są zbyt długie i mogę je pominąć albo skrócić nazwy i powtórzyć kopiowanie. Liczba tych plików, to 26. Jak teraz mam znaleźć te konkretne pliki, aby skrócić ich nazwy? I w ogóle skąd taki dziwny problem? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam :frowning: Naprawdę nie da się ich przekopiować bez zmiany nazw?

Jaki system plików na tym dysku? W FAT32 maksymalna długość nazwy pliku (chyba wraz ze ścieżką) była 255 znaków? Przeformatowanie dysku na NTFS powinno rozwiązać problem.

System plików na tym dysku to właśnie NTFS

Ehh ten Windows :slight_smile: Spróbuj przekopiować te pliki programem TotallCommander, jeśli też sobie nie poradzi, to masz w nim opcję porównania katalogów i tam sprawdzisz które katalogi przekopiowało, a którym trzeba skrócić nazwy.

1 polubienie

A jakiś program do synchronizacji folderów by sobie z tym nie poradził? I tak będzie mi potrzebny, a Total Commandera nie używam i nie lubię