Kopiowanie kontaktów ze starego telefonu?

Hej, jak skopiować kontakty z telefonu na telefon. Jakaś dobra aplikacja?

Może się mylę, ale pierwsza konfiguracja nowego urządzenia posiada taką funkcję (przenoszenie danych ze starego urządzenia).

W przypadku Androida sprawdza się (korzystałem niedawno) funkcja eksportu kontaktów na kartę pamięci i późniejszego importu w nowym telefonie. Sam plik z wyeksportowanymi kontaktami można wysłać do nowego telefonu przez Bluetooth.

@Silhouette nic takiego nie widziałem.

@WODZU tak też zrobiłem, ale nie wiem jak zaimportować kontakty w nowym telefonie z karty pamięci, nie widzę takiej funkcji w androidzie :confused: android KitKat jak sie nie myle.

Wejdź do modułu wyświetlającego kontakty w nowym telefonie i wybierz opcje. Tam powinna znajdować się funkcja importu z zewnętrznego nośnika. Na wszelki wypadek wcześniej umieść plik z kontaktami w katalogu głównym pamięci wewnętrznej lub karty nicroSD.

nie mogę tego nigdzie znaleźć, takiej opcji. jest jakaś aplikacja w sklepie do tego?

Aplikacji zewnętrznej nie jestem w stanie polecić, ponieważ nie testowałem żadnej, a znając życie jest wiele apek śmieciowych lub wątpliwego bezpieczeństwa. Sam od zawsze w przypadku wszystkich telefonów z Androidem robiłem to przy użyciu opcji dostępnej w systemowym menedżerze kontaktów.
Można ewentualnie w starym telefonie wyeksportować kontakty na konto Google, w nowym telefonie podpiąć to samo konto i dokonać synchronizacji, która powinna pobrać kontakty.
Jeśli możesz zamieść zrzut ekranowy opcji dostępnych w oknie kontaktów nowego telefonu.

1 polubienie

Mogłeś nie widzieć, ponieważ omyłkowo wprowadziłem Cię w błąd.
Taka opcja jest i oferuje mi ją (specjalnie zresetowałem leżący w szufladzie SGS4).
Rzecz w tym, że to dotyczy (chyba tylko) telefonów SAMSUNG.

Mam Motorolę z Androidem 4.04 - i z głównego ekranu wybieram Osoby a we właściwościach wybieram eksportuj/importuj i mam kilka możliwości: importuj z nośnika, importuj z karty SIM, eksportuj na nośnik, eksportuj na kartę SIM i inne jeszcze. To jest wbudowane w system nie trzeba żadnych dodatkowych aplikacji.

Nie prościej podpiąć kontakty do konta gmail? Odpalamy dowolny telefon, logujemy się … i są. Nic nie trzeba więcej robić.

1 polubienie

Ja przenoszę przez plik .vcf - przynajmniej nie tracę miniaturek chociaż są rozmazane bo grafiki w wymiarach 64x64px (więc jak ktoś dzwoni i telefon wyświetli grafikę to mam pikselozę).

Testowałem też czy aplikacja robiąca plik .vcf zrobi lepiej export i w sumie chyba nie.

Jakieś dziwne sposoby rodem z XX wieku :slight_smile:
Jest 2017 rok, od jakiegoś czasu są takie rzeczy jak chmura i synchronizacja. Kompletnie nie rozumiem po co utrudniać sobie życie. Przecież każdy telefon z Androidem i tak jest podłączony do konta Google.

To ja chyba psuje i robię usuń dane lub się nadpisuję dawne z synchronizacji (nowymi - pustymi).

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz :slight_smile:

W czym?

Jaki format eksportu? Z eksploratora plików po prostu wybierz plik z karty pamięci.

W przekonaniu, że dzisiaj każdy telefon z Androidem podłączony jest do konta Google.

Faktycznie chyba tak jest, chociaż nawet mi nie przyszło do głowy żeby nie zalogować się na swoje konto. Traci się przez to podstawowe funkcjonalności, jak choćby synchronizację kontaktów.

1 polubienie

Zgadzam się z powyższymi opiniami, że trudno zaufać aplikacjom do backupu kontaktów.
Dlatego najlepiej zainstalować znany dialer np.:

Wyeksportować za jego pomocą kontakty.
Zaimportować na nowym telefonie i następnie odinstalować, a kontakty zostaną w urządzeniu.