Kopiowanie kontaktów ze starego telefonu?

(Obserwator_z_ramienia) #1

Hej, jak skopiować kontakty z telefonu na telefon. Jakaś dobra aplikacja?

Może się mylę, ale pierwsza konfiguracja nowego urządzenia posiada taką funkcję (przenoszenie danych ze starego urządzenia).

(WODZU) #3

W przypadku Androida sprawdza się (korzystałem niedawno) funkcja eksportu kontaktów na kartę pamięci i późniejszego importu w nowym telefonie. Sam plik z wyeksportowanymi kontaktami można wysłać do nowego telefonu przez Bluetooth.

(Obserwator_z_ramienia) #4

@Silhouette nic takiego nie widziałem.

@WODZU tak też zrobiłem, ale nie wiem jak zaimportować kontakty w nowym telefonie z karty pamięci, nie widzę takiej funkcji w androidzie :confused: android KitKat jak sie nie myle.

(WODZU) #5

Wejdź do modułu wyświetlającego kontakty w nowym telefonie i wybierz opcje. Tam powinna znajdować się funkcja importu z zewnętrznego nośnika. Na wszelki wypadek wcześniej umieść plik z kontaktami w katalogu głównym pamięci wewnętrznej lub karty nicroSD.

(Obserwator_z_ramienia) #6

nie mogę tego nigdzie znaleźć, takiej opcji. jest jakaś aplikacja w sklepie do tego?

(WODZU) #7

Aplikacji zewnętrznej nie jestem w stanie polecić, ponieważ nie testowałem żadnej, a znając życie jest wiele apek śmieciowych lub wątpliwego bezpieczeństwa. Sam od zawsze w przypadku wszystkich telefonów z Androidem robiłem to przy użyciu opcji dostępnej w systemowym menedżerze kontaktów.
Można ewentualnie w starym telefonie wyeksportować kontakty na konto Google, w nowym telefonie podpiąć to samo konto i dokonać synchronizacji, która powinna pobrać kontakty.
Jeśli możesz zamieść zrzut ekranowy opcji dostępnych w oknie kontaktów nowego telefonu.

Mogłeś nie widzieć, ponieważ omyłkowo wprowadziłem Cię w błąd.
Taka opcja jest i oferuje mi ją (specjalnie zresetowałem leżący w szufladzie SGS4).
Rzecz w tym, że to dotyczy (chyba tylko) telefonów SAMSUNG.

(Jasiek.w) #9

Mam Motorolę z Androidem 4.04 - i z głównego ekranu wybieram Osoby a we właściwościach wybieram eksportuj/importuj i mam kilka możliwości: importuj z nośnika, importuj z karty SIM, eksportuj na nośnik, eksportuj na kartę SIM i inne jeszcze. To jest wbudowane w system nie trzeba żadnych dodatkowych aplikacji.

(kowgli) #10

Nie prościej podpiąć kontakty do konta gmail? Odpalamy dowolny telefon, logujemy się … i są. Nic nie trzeba więcej robić.

(krystian3w) #11

Ja przenoszę przez plik .vcf - przynajmniej nie tracę miniaturek chociaż są rozmazane bo grafiki w wymiarach 64x64px (więc jak ktoś dzwoni i telefon wyświetli grafikę to mam pikselozę).

Testowałem też czy aplikacja robiąca plik .vcf zrobi lepiej export i w sumie chyba nie.

(kowgli) #12

Jakieś dziwne sposoby rodem z XX wieku :slight_smile:
Jest 2017 rok, od jakiegoś czasu są takie rzeczy jak chmura i synchronizacja. Kompletnie nie rozumiem po co utrudniać sobie życie. Przecież każdy telefon z Androidem i tak jest podłączony do konta Google.

(krystian3w) #13

To ja chyba psuje i robię usuń dane lub się nadpisuję dawne z synchronizacji (nowymi - pustymi).

(WODZU) #14

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz :slight_smile:

(kowgli) #15

W czym?

(bachus) #16

Jaki format eksportu? Z eksploratora plików po prostu wybierz plik z karty pamięci.

(WODZU) #17

W przekonaniu, że dzisiaj każdy telefon z Androidem podłączony jest do konta Google.

(kowgli) #18

Faktycznie chyba tak jest, chociaż nawet mi nie przyszło do głowy żeby nie zalogować się na swoje konto. Traci się przez to podstawowe funkcjonalności, jak choćby synchronizację kontaktów.

(Domker) #19

Zgadzam się z powyższymi opiniami, że trudno zaufać aplikacjom do backupu kontaktów.
Dlatego najlepiej zainstalować znany dialer np.:

Wyeksportować za jego pomocą kontakty.
Zaimportować na nowym telefonie i następnie odinstalować, a kontakty zostaną w urządzeniu.