Kopiowanie linków ze stron internetowych

Witam!
Jak mogę skopiować adres łącza umieszczonego na stronie WWW? Korzystam z przeglądarki Chrome i mam iOS 14.4.1. Kiedy przytrzymam link i wybiorę opcję “Kopiuj”, to kopiuje się tekst widoczny na stronie, a nie link. Ktoś coś? Z góry dzięki :slight_smile:

Albo Apple w WebKit/Safari coś nawieszało, albo Google nie wyszła nakładka:

https://www.softwarert.com/preview-link-address-without-opening-it-safari-iphone/

Open the web page in Safari browser on your iPhone or iPad, tap and hold on the link until you get the action menu.


You can preview the URL link address at the top of this action menu followed with several options like Open, Open in New Tab, Add to Reading List, Copy, Share…, etc. In this way you can find a link address without opening or tapping it in Safari on iPhone iPad. If like, you can choose Copy to copy the link to the clipboard and paste it to a document, search engine or anywhere else.

No chyba, że wklejasz do edytora treści typ WYSIWYG…, wtedy link niby działać powinien mimo, że widzisz jakieś słowo zamiast “tasiemca”.


Jeszcze zostaje się upewnić czy nie tracisz może czucia lub władzy w rękach i nie zauważasz, że link się zaznaczył a nie “wcisnął” :cry:


Ja w safari klikam kopiuj i kopiuje adres. Chrome na iOS też korzysta z silnika safari, ale może jakoś zmienili jego działanie :thinking:

Możesz jeszcze kliknąć wyślij i w kolejnym menu wybrać kopiuj.

Wszystko idzie zrobić :smiley: Myślałem, że iOS tej funkcji nie ma. Po prostu źle to robiłem :slight_smile: Zaznaczałem tekst, a potem kopiowałem. Tak się nie robi. Tu trzeba przytrzymać i skopiować.