Kopiowanie nagłówków poczty mail

W jaki sposób mogę skopiować pełne nagłówki z folderu na koncie mail. Może być program lub jakaś wtyczka do Thunderbirda.

Klikasz 1 nagłówek, potem Ctrl-a, po prawej /czy na dole/ w oknie wiadomości pokażą ci się wszystkie nagłówki. Zaznaczasz, potem Ctrl-c otwierasz jakiś notatnik i wklejasz.

Dodatek:

Za nagłówek można uznać też podgląd szczegółowy, by ustalić czy mail może jest podrabiany a nie po włamaniu na konto wysłany.

i to jest problem Windowsa. Ja sobie mogę kliknąć we wszystko na Linuksie/ nie odpali jakieś exe. w tle/ , a tutaj muszę czaszkować. Jakieś cudo czy wirus, a może ze sklepu naprawdę.

Problem jest taki ze mam poczte onet platna i dostaje dużo spamu. Napisałem na pomoc to każa mi podsyłać te nagłówki. Jest tyle tego że nie mam czasu tego kopiować ręcznie. Ta wtyczka nie do końca działa. Dlatego szukam rozwiązania żeby to robić masowo np z dane do folderu do ktorego bede wrzucał ten spam.

Pod Windows tego nie zautomatyzujesz w prosty sposób.
Musiałbyś użyć w Windows WSL 2 i doinstalować jakąś dystrybucję Linux, albo w maszynie wirtualnej np. VirtualBox.

Thunderbird trzyma poszczególne foldery poczty w plikach. Spam zazwyczaj nie jest pobierany do lokalnego pliku i trzeba kliknąć PPM na nazwie folderu Spam=>Synchronizacja i zaznaczyć, aby był pobierany jako plik offline.

Szukasz w folderze profilu Thunderbirda pliku „Spam”.
Z tego pliku trzeba poszatkować zawartość na pojedyncze wiadomości.
Można do tego użyć w Linux polecenia csplit, a potem do wydobycia nagłówków narzędzia formail z pakietu procmail.
np.

#!/bin/bash
#Kopiujesz plik 'Spam' do jakiegoś katalogu roboczego

mkdir /tmp/roboczy && cd "$_"
cp "ścieżka_do_pliku_Spam" .

#Szatkujesz plik 'Spam' na osobne wiadomości, 
#każda zaczyna się od "From - ", więc łatwo podzielić plik

csplit -z Spam "/From - /" '{*}'

#Z każdego pliku wiadomości trzeba wydobyć nagłówki,
#wszystkie wylądują w pliku tekstowym 'naglowki.txt'

for filename in xx*; do formail -X "" < "$filename" >> "naglowki.txt"; echo -e "\n\n\n" >> "naglowki.txt"; done

Taki prosty skrypt dodajesz do „crontab”, aby był wykonywany co określony czas i masz to w pełni zautomatyzowane.

Można skrypt jeszcze rozbudować, aby zapamiętał nazwę ostatniego pliku wiadomości i zaczynał od nowszej, wtedy nagłówki z każdej nowszej wiadomości będą pojawiać się w pliku „naglowki.txt”. (tylko trzeba zmienić lokalizację z /tmp/* na inną, która nie jest tymczasowa)

Cały problem w przypadku nagłówków wiadomości e-mail polega na tym, że nie są to te same stałe nagłówki tylko po drodze są dodawane w zależności od serwera różne dodatkowe nagłówki.

Pewnie chcą oryginalnie, tak jak były one w danej wiadomości, więc filtrowanie po stałych słowach kluczowych odpada.

mam ubuntu na vmware workstation bo sie troche ucze powoli ale z tego co napisales to widze ze to chyba narazie za bardzo skomplikowane jak na moje mozliwosci :smiley:

to nie musi być thunderbird byle by działało :slight_smile:

A co tu skomplikowanego?
Masz praktycznie gotowe rozwiązanie.
Instalujesz pakiet „procmail” ( sudo apt install procmail )
Wklejasz podany przeze mnie skrypt do edytora tekstu, zmieniasz ścieżkę do pliku „Spam” na swoją i zapisujesz jako plik skryptu np. headers.sh, odpalasz skrypt i w katalogu /tmp/roboczy masz utworzony plik tekstowy z nagłówkami o nazwie naglowki.txt

Z Thunderbirda naprościej, bo tworzy plik z wiadomościami w formie jawnej, który można otworzyć zwykłym notatnikiem.

jak znajde troche czasu to obadam to dzieki za checi :slight_smile: