Kopiowanie plików bez dostępu do nich

Witam,

trochę już pytałem znajomych informatyków, szukałem po sieci i próbowałem różne metody, więc wybaczcie mi proszę moje pomieszanie języka laickiego z pseudoinformatycznym :slight_smile:

Ostatnio padł mi dysk, więc oddałem lapka do serwisu. Okazało się że jest konieczna wymiana dysku, toteż ją wykonali, zainstalowali mi system z recovery. Oczywiście otrzymałem uszkodzony dysk z powrotem i jako że było to uszkodzenie mechaniczne (jest dostęp do plików, ale nie wszystkich) pozwoliłem sobie na skopiowanie potrzebnych mi plików ze starego dysku na nowy. Problem zaczął się w momencie próby skopiowania danych z folderu C:\users\Ja. Nie mogę w ogóle wejść do tego folderu, gdyż wyskakuje okno “Obecnie nie masz uprawnień dostępu do tego folderu”. Jest co prawda opcja Kliknij “Kontynuuj” aby uzyskać dostęp i w moim mniemaniu zdałoby to egzamin. gdyby nie fakt że niektóre z tych plików są na uszkodzonej części dysku i zmiana ich uprawnień po prostu zawiesza system. Próbowałem już kopiować z wiersza poleceń metodami copy i xcopy z odpowiednimi parametrami, jednak jak doszło do problematycznego pliku, to zwiecha i dalej nie pójdzie. Podobnie było z metodą robocopy. Ona ponoć miała omijać uszkodzone pliki, jednak wygląda to mniej więcej w ten sposób, że gdy plik jest duży (np film) to robocopy zaczyna go kopiować, po czym trafia na problematyczną część tego pliku na uszkodzonej części dysku i wiadomo - zwiecha. Robocopy może i ominąłby problematyczny plik, jeśli rozpoznałby go przed próbą jego skopiowania a tak, w trakcie kopiowania chyba jest już dla niego za późno. Próbowałem też programu TeraCopy i o ile z plikami z innej części dysku (tam gdzie miałem uprawnienia) nie miał problemów to w katalogu C:\users\Ja nie widział nic.

Proszę o możliwe rozwiązania problemu, może jest jeszcze inna metoda z wiersza poleceń, lub po prostu wygodny programik.

pozdrawiam