Kopiowanie plików wiesza system

Witam serdecznie mam pytanie kopiuje pliki zdjęciowe za pomocą TC na przenośny dysk. Nie ma znaczenia jaki dysk gdyż dzieje się to na rożnych markach. Kopiuje nie więcej niż 700mb a i tak czasami dzieje się tak że system zostaje zamrożony i nic się nie dzieje. Pozostaje mi twardy reset lapa i ponowny restart. Gdzie może tkwić problem?

Tera Copy / Total Commander ?

Hmmm ,a próbowałeś kopiować na przenosne, bez używania TC ? :wink: Może TC chcę zbyt szybko ,a przenośny nie wyrabia ,ma wolny zapis…

Próbowałem bez Tera Copy & Total Comander mam je oba. Nawet jak pracowałem na dysku ot obrabiałem zdjęcia przeglądałem system mi sie zawiesił. Po odłączeniu dysku lap śmiga jak nowo narodzony. Tylko że obojętnie jaki dysk podłącze to jest to samo czyli zwiecha systemu.

laptop

Tylko że dysk przenośny mam teraz podłączony do PC i robię z nim praktycznie wszystko. To raczej jego wada odpada. Jaki bym dysk przenośny nie podłączył do lapa to kopiowanie więcej niż 1gb od razu łapie zwieche.

To samo nie ma znaczenia które gniazdo. Zmieniałem kabel usb od zwykłego do dedykowanych. Po odłączeniu dysków, lap śmiga aż miło nic się nie wiesza. Póki co przesiadłem sie na PC. Na starym xp z 512 ram dysk śmiga i nic się nie dzieje . Ach te laptoki :wink:

Sestyn vista z aktualizacjami na bieżąco. Te wykrzykniki to chodzi oszczędzanie energii? Jutro dopiero to sprawdzę. O przeinstalowaniu nie słyszałem ale jutro poszukam jak to zrobić.

No i problem naprawiony póki co. Aktualizacja BIOS u sprawiła ze kopiuje nawet :slight_smile: 10 gb i nic się nie dzieje ze systemem znaczy sie nie wiesza się tylko hula aż miło. Pozdrawiam serdecznie