Kopiowanie plików z dodaniem cyfr/liter CMD

Witam. Mam pewien problem ponieważ chce zrobić komendę która skopiuje mi plik np. xyz.txt do jakiejś lokalizacji i przy tym doda do nazwy cyfry lub litery np. “xyz1.txt”,"xyz2.txt,“xyz3.txt”…

I przy każdym kopiowaniu będzie nadawał kolejną cyfrę/liczbę. Siedziałem przy tym wiele godzin ale nic nie wychodzi. Za pomoc z góry dziękuje

Opisz jeszcze raz, bo nadal nie rozumiem - coś na zasadzie backupu, co nadaje kolejne cyfry? Daj dokładny przykład.

Dokładnie ma działać na zasadzie backupu. A z tymi cyframi chodziło mi o to że mam np. plik test.txt i przy każdym uruchomieniu CMD będzie robił mi kopie np.dziś go włączę i skopiuje mi ten plik z nazwą test1.txt do jakiegoś folderu, jutro ja go włączę skopiuje mi go do tego folderu ale z nazwą  pliku test2.txt i tak dalej.

copy test.txt test%date%.txt

daje efekt tekst2014-09-11.txt

przy okazji będziesz wiedział kiedy zrobiłeś kopię

możesz to połączyć z kompresją np. 7zip

Tu można napisać skrypt jaki system masz? Do backupu jest mnóstwo programów.

Zainstaluj GITa :smiley:

Musi być inkrementowane? Dość proste (trzymać w dodatkowym pliku wartość i po prostu ją inkrementować). Nie prościej dodać datę i godzinę, albo użyć robocopy, czy CobianBackup?

 

Wielkie dzięki właśnie o to mi chodziło, nie wiem jak mogłem zapomnieć o tej funkcji. Trochę ją edytowałem aby dodać inną lokalizacje zapisu plików. Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

A co do Cobiana to na słabych komputerach trochę zamula.