Kopiowanie plikow z otoczenia sieciowego - czas

Witam,

chcialbym skopiowac sobie na dysk duzy pli (7gb) z otoczenia sieciowego, jednak trwa to horrendalnie dlugo. Dlaczego? Czy jest jakis sposob zeby przyspieszyc ta operacje?

Dodane 04.08.2009 (Wt) 19:30

Prosze o pomoc.

Długo czyli ile?? U jednego 5 minut to długo a u drugiego pół godziny to krótko. :-o

Był kiedyś menadzer pobierania plików z obsługa sieci. Był to bodajże LeechGet. Spróbuj #-o

Kopiowanie pliku z Otoczenia Sieciowego o rozmiarze 7gb, wg tego co jest napisane bedzie trwalo 7-8 godzin.

W jaki sposób stworzone jest otoczenie sieciowe? Jakie urządzenie łączy komputery? Może ustawiłeś w nim usługę QOS i ograniczenie przepustowości łącza dla klientów?

Jest to siec osiedlowa (serwer do ktorego wszyscy uzytkownicy maja dostep). Nie ustawialem nic, tylko prawdopodobnie administrator.

Z doświadczenia wiem że jak u mnie w sieci czas jest długi musi być wina urządzenie na drodze karta sieciowa lub port w switchu albo i cały spalony może być , sprawdź jak pingi idą czy są straty do serwera .

Wolne kopiowanie z otoczenia sieciowego wynika także ze specyfikacji protokołu SMB. W systemach w2k/XP jest to SMB 1.0 natomiast w Vista/2k8/7 jest to SMB 2.0. Jeśli któryś z komputerów będzie pracował w wersji niższej SMB to do transportu danych będzie wykorzystywana właśnie wersja niższa. Aby obydwa komputery wykorzystywały SMB 2.0 to muszą być z zainstalowanym systemem Vista/2k8/7. Przy SMB 1.0 transfer będzie ok. 30000 kb/s natomiast przy SMB 2.0 ok. 55000 kb/s.

Niższa wydajność może być także spowodowana, gdy korzystamy z podpisów zabezpieczeń ale to występuje, jak mnie pamięć nie myli, w sieciach z kontrolerem domeny na w2k.