Kopiowanie plików

Mam taki problem. Otóż jak wgrywam jakiś film na pendriva to trwa to kilka sekund. Jeżeli wgrywam folder który ma w sobie dosyć dużo plików a ma taka sama pojemność jak ten film to trwa to strasznie długo. Wgrywając folder który miał ok 2 GB trwalo to ponad 2 godziny. Zauważyłem, że vista nie kopiuje po kolei folderów które są w docelowym ale z każdego po jednym, dwa i potem znowu z innego katalogu. Jak kopuje z jednego to trwa to o wiele szybciej. Teraz pytanie. Można jakoś ustawić aby vista kopiowała po kolei pliki tzn. Najpierw wszystko z jednego katalogu a jak skończy to kopiowała pliki z kolejnego?

Czy masz zainstalowane sp1?

Sp1 znacznie przyspiesza kopiowanie plików.

Tak. Sp1 jest zainstalowany.

W Viście kopiowanie na pena rzeczywiście trwa dłużej ale 2gb w ciągu 2 godzin to przesada. a próbowałeś formatować pena pod Vistą w ntfs?

Tak pen jest sformatowany ale teraz zauważyłem, że jest tam typ plików FAT32. Ale to raczej bez różnicy bo na innym penie formatowałem na NTFS i nic nie dawało. Trochę to wkurzające czeka ponad 2 godziny podczas kopiowania 2GB folderu…

To niestety normalne, że krócej się wgrywa na pena 1 duży film niż setki małych plików o podobnej sumarycznej wielkości. Ja pakuję najpierw taki folder, a dopiero potem zrzucam na pena - zysk czasowy dla mnie ewidentny (zresztą sprawdziłem kiedyś, że szybciej nagrywa się ten folder na płytę DVD niż kopiuje na Corsair-a GT czyli szybkiego pena). Sprawdź tę metodę na swoim sprzęcie. Możesz też spróbować synchronizować foldery lub użyć programów typu TotalCopy.:mrgreen:

Ja może jeszcze dodam, że ten folder c kopiuje na pena jest w aktówce. Tzn na penie utworzyłem aktówkę i do niej wkleiłem ten folder ponieważ często mam nowe pliki cos usuwam itp. i wtedy tylko sobie ja aktualizuje. Więc spakowanie folderu raczej nie wchodzi w grę.