Kopiowanie płyty DVD

Witam serdecznie wszystkich.

Parę dni temu kupiłem sobie ngrywarke DVD. Powiedzcie mi czy do kopiowania płyt DVD z filmami wystarczy program Alcohol 120% i czy jest możliwość przegrania w ten sposób filmu?

Jeśli się nie da w ten sposób to poradzcie jak mam to zrobić.

Pozdrawiam

podobnie jak maximuss36 używam NERO, alcohol skopiuje ci płytę zabezpieczoną ,ale już nie przerobi z DVD-9 (filmy oprócz gazetowych są przeważnie na takich płytach)na DVD-5 zaś nero recode 2 tak, do nero dokładasz jakiś programik zdejmujący zabezpieczenia i cieszysz się posiadaniem własnej płyty :smiley:

dodaj do listy programow DVDdecrypter i DVDshrink… i kazdy program, ktory potrafi utworzyc kompilacje z plikow na dysku twardym albo wypalic plytke z obrazu iso.

Jeżeli masz filmy z zabezpieczeniem to kopiuj je albo dvd shrink nożesz też sprubować clonem dvd ,a nera nie używaj do kopiowania filmów bo on się nie nadaje bo wyskakują błędy

DVD Decrypter - do zrzucania na dysk twardy

Alkocohol 120% lub Nero express częściej nero - do wypalania

Nero recode-do zmniejszenia rozmiaru DVD-9 (płytka powyżej 4.7GB) na DVD-5(poniżej 4.7GB w zasadzie plik do zapisu nie może przekraczać 4.32GBdla płytki plus i 4.38GB dla minus)

do nagrywania materiału który ma być odtważany na stacjonarnych DVD proponuje używać płyt DVD +(plus) dobrej firmy np. Verbatim , niektóre odtważacze stacjonarne mają problemy z płytkami DVD -(minus).

a ja mam wlasnie doswiadczenia, ze “-” dzialaly na wekszosci stacjonarnych, a “+” musialem zmieniac przed nagraniem na DVD-ROM.

a do kompresji, usuwania zbednych plikow z plyty dwuwarstwowej bardzo dobrym rozwiazaniem jest darmowy DVDshrink… tez tak jak DVDdecrypter potrafi rozkodowac wiekszosc zabezpieczonych filmow (ale tutaj nie do pobicia jest DVDdecrypter… tez darmowy).

.

Więc prosze nie wprowadzaj w błąd innych userów. :frowning: :frowning:

Jeśli chodzi Ci o idealnie dokładną kopię filmu, użyj do tego programu DVD Fab.

ja używam clona dvd i shrinka i tak jak inni mówią nero jest do bani

jak zrobisz kopie na dysku za pomoca shrinka czy decryptera, to nie ma znaczenia juz jakim programem to wypalisz na plyte… wazne zeby ten program potrafil nagrac iso albo potrafil utowrzyc kompilacje z plikow i folderow na dysku twardym.

Moje zestawienie to :

DVD Shrink -zmniejszanie objetosci.

DVD Decrypter-zrzucanie na dysk.

Nero-Nagrywanie

Ten pakiet jest niedoprzebicia !!

Kiedys tedtowalem DVDfab i moj stacionarny odtwarzacz DVD nieczytal plyt wypalonych przez niego !!

Ten soft plu dobra plyta DVD+R i masz piekna kopie :wink:

http://download.chip.pl/index/download_ … 771fb0b0fb

do wyboru do koloru :wink:

niw wiem czemu nikt nie uzywa instant copy i any dvd moim zdaniem to najlepsze rozwiazanie

ja ich nie uzywam, bo mnie nie stac na nie, a to co oferuja darmowe aplikacje w zupelnosci wystarcza… czesto tez przewyzsza mozliwosci komercyjnych aplikacji.