Kopiowanie płyty z własnym programem


(kam10) #1

Witam.

Mam do Was pytanie odnośnie płyty, na którym znajduje się "mój" program, gra lub cokolwiek innego.

Jak stworzę sobie np. jakiś program i chciałbym go udostępnić innym poprzez sprzedarz, powiedzmy znajomym. No ale muszę nagrać mu ten program na płytę i oczywiście będzie wyglądało jak kopiowane, a nie oryginalne i kupione. Ale czy to będzie legalne i czy w ogóle można w taki sposób sprzedawać swoje programy?

Dzięki za wszelką pomoc!


(Airborn) #2

Będąc twórcą programu, to Ty decydujesz na jakich zasadach jest on dystrybuowany. Możesz go wypalić na płycie,, nagrać na dyskietkę, czy też udostępnić w sieci albo przesyłać na maila. Jeżeli chcesz uatrakcyjnić płytę, to możesz zainteresować się np. technologią Lightscribe, chociaż na dłuższą metę to niewygodne rozwiązanie.


(Stały_bywalec) #3

Za bardzo nie znam sie na tym ale WYDAJE mi się że będziet o legalne, takie nagrywanie na CD, bo program możesz udostępniać jak chcesz(?) Mógłbys storzyć jakąś stronę gdzie płaciło by się SMSem i dostawalo by się kod aby ściagnąć dany plik (grę, program, etc) więc z nagrywaniem na zwyle CD też chyba by nie było problemu.


(kam10) #4

Apropo technologii Lightscribe. Do tego trzeba specjalne płyty? Czy etykiety sam robię i ustawiam jakie chcę mieć czy tylko z wybranych szablonów? I czy do tego trzeba specjalny napęd? (mam Lite-On DVD+/-RW LH-20A1S black OEM)


(towerone) #5

Specjalnej płyty i napędu, który obsługuje tą technologię. a ten "Twój" program, to program autorski, stworzony przez Ciebie? Czy jest to "Twój" program, wcześniej kupiony przez Ciebie?


(roobal) #6

Do tego potrzebujesz specjalną płytę, gdzie wierzchnia warstwa jest specjalnie przygotowana i możesz na niej "nagrać" grafikę, oczywiście napędem, który umożliwia takie nagrywanie. Na napędzie powinieneś mieć odpowiednie logo z napisem Lightscribe, tak jak masz loga z napisami DVD-(ROM, R, RW), CD-(R, RW) Blue-Ray itd. Natomiast nagrywać możesz przy pomocy Nero, robisz najpierw okładkę w edytorze okładek a później ją "wypalasz", możliwe że inne programy do nagrywania również to umożliwiają.

Pozdrawiam!


(kam10) #7

Aktualnie jeszcze nie posiadam własnego programu, ale oczywiście mi chodzi o program stworzony przez siebie.

To mój napęd obsługuje tą technologię? Wiem że na komputerze mam coś o Lightscribe, chyba ten program do tworzenia, ale nie wiem.


(towerone) #8

Nie obsługuje.


(Szymon135) #9

A nie trzeba od sprzedaży programu odprowadzić podatku? :>


(niezDarek) #10

jak już wspomniano wyżej fakt podatek trzeba odprowadzać, ponadto aby sprzedawać program musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą,


(kam10) #11

hej, przecież nie zamierzam zakładać jakiejś firmy czy coś, tylko tak o sprzedawać po znajomościach