Kopiowanie płyty z własnym programem

Witam.

Mam do Was pytanie odnośnie płyty, na którym znajduje się “mój” program, gra lub cokolwiek innego.

Jak stworzę sobie np. jakiś program i chciałbym go udostępnić innym poprzez sprzedarz, powiedzmy znajomym. No ale muszę nagrać mu ten program na płytę i oczywiście będzie wyglądało jak kopiowane, a nie oryginalne i kupione. Ale czy to będzie legalne i czy w ogóle można w taki sposób sprzedawać swoje programy?

Dzięki za wszelką pomoc!

Będąc twórcą programu, to Ty decydujesz na jakich zasadach jest on dystrybuowany. Możesz go wypalić na płycie, nagrać na dyskietkę, czy też udostępnić w sieci albo przesyłać na maila. Jeżeli chcesz uatrakcyjnić płytę, to możesz zainteresować się np. technologią Lightscribe, chociaż na dłuższą metę to niewygodne rozwiązanie.

Za bardzo nie znam sie na tym ale WYDAJE mi się że będziet o legalne, takie nagrywanie na CD, bo program możesz udostępniać jak chcesz(?) Mógłbys storzyć jakąś stronę gdzie płaciło by się SMSem i dostawalo by się kod aby ściagnąć dany plik (grę, program, etc) więc z nagrywaniem na zwyle CD też chyba by nie było problemu.

Apropo technologii Lightscribe. Do tego trzeba specjalne płyty? Czy etykiety sam robię i ustawiam jakie chcę mieć czy tylko z wybranych szablonów? I czy do tego trzeba specjalny napęd? (mam Lite-On DVD+/-RW LH-20A1S black OEM)

Specjalnej płyty i napędu, który obsługuje tą technologię. a ten “Twój” program, to program autorski, stworzony przez Ciebie? Czy jest to “Twój” program, wcześniej kupiony przez Ciebie?

Do tego potrzebujesz specjalną płytę, gdzie wierzchnia warstwa jest specjalnie przygotowana i możesz na niej “nagrać” grafikę, oczywiście napędem, który umożliwia takie nagrywanie. Na napędzie powinieneś mieć odpowiednie logo z napisem Lightscribe, tak jak masz loga z napisami DVD-(ROM, R, RW), CD-(R, RW) Blue-Ray itd. Natomiast nagrywać możesz przy pomocy Nero, robisz najpierw okładkę w edytorze okładek a później ją “wypalasz”, możliwe że inne programy do nagrywania również to umożliwiają.

Pozdrawiam!

Aktualnie jeszcze nie posiadam własnego programu, ale oczywiście mi chodzi o program stworzony przez siebie.

To mój napęd obsługuje tą technologię? Wiem że na komputerze mam coś o Lightscribe, chyba ten program do tworzenia, ale nie wiem.

Nie obsługuje.

A nie trzeba od sprzedaży programu odprowadzić podatku? :>

jak już wspomniano wyżej fakt podatek trzeba odprowadzać, ponadto aby sprzedawać program musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą,

hej, przecież nie zamierzam zakładać jakiejś firmy czy coś, tylko tak o sprzedawać po znajomościach