Kopiowanie, problem z miejscem na hdd

Chcę przenieść dane z partycji na inną partycję. (pod Windows 7)

Pojawia mi się komunikat: “Nie ma wystarczającej ilości miejsca na dysku. Potrzebujesz XYZ GB dodatkowej przestrzeni aby skopiować te pliki”.

Kiedyś w XP po prostu system przenosił by te pliki aż do zapełnienia miejsca a następnie by się pytał o ponowienie próby dokończenia operacji…

Moje pytanie brzmi: Czy istnieje jakiś sposób na wyłączenie tego komunikatu?

Skądinąd wiem że można użyć np. narzędzia Teracopy (coś jak Total Copy) do kopiowania pliku, ale mnie takie rozwiązania nie interesują. Programy te posiadają masę wad które w połączeniu z zabezpieczeniami Windows 7 irytują.

Czy to nie lepiej jeśli już na początku kopiowania masz komunikat o braku miejsca? Przecież nawet jak ten komunikat wyłączysz (jeśli to możliwe) to i tak dane nie zmieszczę się w nowej lokalizacji.

Do kopiowania plików pomiędzy urządzeniami zawsze potrzebny był jakiś bufor.

Poza tym jaki masz system plików na urządzeniu, do którego kopiujesz dane?

Może i się nie zmieszczą ale większość tak (w moim przypadku i tak wszystkie przeniosę tylko na dwa rzuty).

odchodząc nieco od tematu: przenoszę dane pomiędzy dyskami. Na jednym mam filmy na drugim inne dane.

System to NTFS (jedyny słuszny w tej chwili) ale to niema nic do tego. Bufor? I niby czym się różni zbuforowanie 2Gb zamiast 20Gb?

We wcześniejszych systemach windows nie było tego komunikatu.

Pytanie było:

I tylko na nie chcę poznać odpowiedź.