Kopiowanie z cmd, niedziałające skrypty bat

Witam,

Chciałem napisać prosty skrypt pod Windows, który kopiuje drzewo katalogów (pliki, katalogi wraz z podkatalogami) z miejsca x do y. Jednak nie działa :frowning:

Próbowałem różnych sposobów, wypatrywałem błędów, ale widać to nie to, gdyż próbowałem zarówno wpisać główną komendę bezpośrednio w wiersza poleceń jak i próbowałem uruchamiać gotowe przykłady zaczerpnięte stąd: ftp://ftp.helion.pl/online/wxkppp/wxkppp-3.pdf

Komenda, którą wpisuje wygląda tak:

(wcześniej cd do x-a)

xcopy *.* L:\ \E \V \F \L \Y

Po wypisaniu tej komendy, wszystko ok, nie wywala błędu, ale jest to wykonywane jakby tylko wirtualnie, gdyż kontrolka się nie pali w czytniku dysku wymiennego, bardzo szybko komendy wyskakują (lista plików do skopiowania, lista plików skopiowana i podsumowanie), jednak w rzeczywistości nic nie jest kopiowane. Odznaczyłem prawa dla plików i katalogów tylko do odczytu, próbowałem także skrypt uruchamiać na koncie Administratora - bez skutku. Skrypt wygląda tak:

:: Kopiuj.bat

:: Program do kopiowania

@Echo off & setlocal enableextensions

: START

cls

cd C:\ms0

Echo Kopiowanie w toku...

XCOPY *.* L: /E /V /F /L /Y

Echo Karta jest Gotowa do użytku. Zmień kartę, aby utworzyć nową i 

naciśnij dowolny klawisz....

pause

goto start

:END

exit

To mój pierwszy skrypt pod Windows, więc może to jest jakaś prosta rzecz, nie mam pojęcia o co może chodzić bardzo proszę o pomoc.

PS Nie znalazłem rozwiązania na forum wypisując takie słowa jak: batch /i problem, skrypt, *.bat, echo, skrypt bat itp.

usuń parametr: /L

nowy_uzytkownik , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ok, Dziękuję Ci za pomoc - częściowo pomogło, jednak nie są kopiowane wszystkie pliki, a jak dla mnie wszystkie pozostałe parametry są poprawne szczególnie parametr /E.

A co jest źle iż skrypt nie działa i inne także?

przypuszczalnie nie są kopiowane pliki z długimi nazwami w których np. występują spacje.Musiał byś przerobić program tak aby program wiedział gdzie kończy się nazwa pliku czyli nazwy musiały by być w cudzysłowie.

tak ja w przypadku:

@ECHO off

 start c:\"program files\windows media player\wmplayer.exe"

bez znaków: “…” program nie uruchomi się co możesz łatwo sprawdzić… :frowning: