Kopiowanie z płyty na płytę

Witam!

Mam pytanko. Chciałbym zrobić kopie płyty bez niepotrzebnego zgrywania jej zawartości na dysk i powtórnego jego nagrywania na płytę tylko bezpośrednio z płyty na płytę. Czy jest taka możliwość? Czy Nero 7 ma taką opcję?

Nie ma takiej opcji :stuck_out_tongue: możesz kopiować ‘‘w locie’’ jak masz dwie nagrywarki :!: Pomyśl sobie jak nagrywarka ma to zrobić jak nie ma pamięci?np .gra na płytce ma 8GB i jak ona ma to ''zapamiętać""

Nie wiem co ten post wnosi do wątku :smiley:

Oczywiście, że jest taka możliwość pod warunkiem, że nie robisz obrazu płyty, z tym, że doświadczenie mi mówi, iż często tak nagrywana płyta jest uszkodzona.

Ten post dużo wnosi. Aby kopiować w ten sposób, trzeba mieć dwa napędy.

Jeśli komputer wyposażony jest tylko w jedną nagrywarkę, to podczas kopiowania płyty przez Nero, program tworzy sobie na dysku obraz płyty, który po wypaleniu kopii jest kasowany. Jest to czynność konieczna, a nie “niepotrzebna”, jak napisałeś.

Oczywiście, chyba nikt nie wpadł na to, aby kopiować z płyty na płytę bez bufora, natomiast nie rozumiem po co onimusza666 napisał o dwóch nagrywarkach :lol:

Chciałem się pochwalić-bo mam dwie :stuck_out_tongue: Może źle to ująłem -powinienem napisać to tak jak jaru_r =D> Jeżeli kopiuję płytkę to wybieram opcję kopiuj dysk i robię to normalnie i nie interesuje mnie to czy program to sobie '‘zapamiętuje’'czy tworzy obraz na dysk, nie nagrywam ‘‘w locie’’ nawet posiadając 2nagrywarki.Pozdrawiam.

jaru ma rację-Nero umożliwia taką “operację”-wybierasz opcję kopiuj cały dysk,kopiuje Ci do napędu po czym wysuwa i nakazuje włożyć czysty nośnik na który nagrywa.Na koniec pytanie “czy mam zapisać projekt”-wybierasz odpowiednio.Enjoy :smiley:

Przy kopiowaniu płyt za pomocą jakiegokolwiek programu do nagrywania CD/DVD, jeśli do dyspozycji mamy tylko jeden napęd CD lub DVD zawsze tworzona jest na dysku twardym tymczasowa kopia płyty źródłowej (kopiowanej). Kopia ta jest kasowana po zakończonym zapisywaniu na nośniku docelowym.

Jack60 , Nie ma czegoś takiego jak to określiłeś “kopiuje Ci do napędu”- gdzie ta kopia miała by się zmieścić w tym “napędzie” Wielkość bufora jaki posiadają nagrywarki CD/DVD to w większości przypadków kilka MB - gdzie miała by się tam zmieścić cała zawartość kopiowanej płyty CD/DVD?

Różni się takie kopiowanie tylko tym, że ten proces jest w pewnym stopniu zautomatyzowany w porównaniu do “ręcznego” tworzenia ISO i następnie nagrywaniu go na docelową płytę i użytkownik “nie widzi” tymczasowej kopi płyty na dysku twardym.

Aby kopia tymczasowa płyty nie była tworzona na dysku twardym muszą być w komputerze zainstalowane dwa napędy - jeden z płytą źródłową a drugi z płytą docelową i kopiowanie danych odbywa się między tymi napędami bez pośrednictwa HD.

No tak >cedar< - drobna nieścisłośc - oczywiście,że tymczasowo jest zapisywana zawartość płyty na dysku-reszta jak wyżej-pozdro.Tak,czy owak mam nadzieję,że >Rendi85< ma już jasność.Ja posiadam szóstą wersję Nero i póki co nie zamierzam zmieniać obecnego status quo.

Jak nie ma jak jest.

  1. Wkładasz płytę źródłową w Nero wybierasz Kopiuj dysk CD/DVD (lub podobnie), czekasz aż program sobie skopiuje płytę i wysunie się tacka z płytą źródłową.

  2. Do tacki wkładasz czystą płytę , wsuwasz tackę i nic więcej nie robisz , nic nie potwierdzasz, nic nie wciskasz, po prostu wsuwasz tackę i czekasz aż płyta się nagra, to wszystko.

Pozdrawiam!

A ten program to niby co według ciebie robi ?

Dla ułatwienia dodam że zapisuje obraz płyty na dysku.

Chyba przestanę odwiedzać to forum bo coraz więcej tu pseudoekspertów.

Niestety u mnie nie jest tak kolorowo:

47f198e61134d202med.jpg

Brak dostępnej przestrzeni aby nagrać obraz? Wychodzi na to, że nero nie robi tymczasowej kopi na dysku tylko chce od razu ją nagrać na płytę. Czy trzeba coś pozmieniać w opcjach?

Jest tak jak ja i inni pisaliśmy wcześniej. Przy jednym napędzie każdy program zawsze tworzy kopię płyty na dysku ale na tym dysku musi być miejsce na tą kopię a Ty go nie masz.

Wejdź w ustawienia tego programu do nagrywania (Nero) i zmień ścieżkę do katalogu tymczasowego. Normalnie jest on (folder tymczasowy) ustawiony na dysk “C”, na którym pewnie nie masz miejsca na kopię tymczasową płyty - ustaw go na inny dysk lub partycję, na której jest więcej wolnego miejsca.