Kopiowanie zatrzymuje się

Witam

Kopiowanie z DVD na dysk twardy zatrzymuje się na kilka minut przed końcem i nie idzie dalej.

Próbowałem programem i okazało się że zatrzymuje się na 49MB

Plik na pewno jest dobry bo jak kopiowałem go na innym komputerze to nie było problemów.

Podobnych plików jest na płycie koło 40 a tylko ten jeden nie chce się skopiować.

Proszę o szybką pomoc bo jest mi to bardzo potrzebne.

Pozdrawiam

PS. Proszę o wyrozumiałość, jestem nowym użytkownikiem forum.

Zobacz w podgląd zdarzeń>aplikacja/system czy jest zdarzenie typu:podczas stronicowania wykryto błąd na cdrom,jak tak to cdrom nie odczytuje z dvd .

nie ma czegoś takiego. na pewno czyta po takie płyty mam dwie. cd1 normalnie zgrałem a w cd 2 tylko ten plik się zacina

nie pisze ci że cdrom nie czyta płyt dvd,po prostu możesz mieć ryskę i akurat tego kawałka ci nie odczyta.zobacz jeszcze w podglądzie>system.

o jest. masa tego xD

jak to naprawić ?

A płyta nie jest zabrudzona/porysowana? Spróbuj podłączyć inny dvd-rom, bo możliwe, że ten jest uszkodzony.

Nic nie zrobisz ,możesz nagrywać nową płytę,to wada niektórych napędów.

mam nagrane 2 płyty z tym i to samo na każdej. kurde… czyli muszę inny napęd sobie załatwić??

Jak to tylko na tej płycie się dzieje to nie ma sensu kupować nowego,no chyba że masz zasobny portfel.Skopiuj na pena u kumpla czy jak tam, ten jeden plik i po ptokach.

tak zamierzałem zrobić, tylko teraz to jucz nie będę nikogo nachodził. poczekam do jutra

Niektóre nagrywarki chyba się nie lubią i dla tego tak się dzieje,jak coś nie będzię się chciało skopiować to nie katuj cdroma bo można uszkodzisz laser.

spoko. zapamiętam to sobie

Może płyta porysowana?

nie, przecież powiedziałem że mam dwie płyty z tym i zawsze się na tym zatrzymuje.

Ja radziłbym Ci jeszcze rozkręcić ten dvd-rom i przeczyścić soczewkę lasera. Może jest przybrudzona i dlatego jest problem z odczytem płyt…

Spróbój zrobić obraz płyty programem Alcohol 120% i zamontować obraz Deamon Tools’em po czym skopiowiować z napędu wirtualnego. Mi taki sposób nie raz pomógł.

nie wiem czy skręcę go później :stuck_out_tongue_winking_eye:

Skręcisz bez problemu. Demontaż też jest prosty. Bierzesz spinacz biurowy, rozginasz, z przodu nagrywarki masz otwór - wkładasz tam spinacz i wciskasz go dotąd, aż tacka lekko się wysunie.Wyciągnij spinacz z otworu i wysuń palcami tackę do końca. Teraz po bokach masz zatrzaski od panelu przedniego. Przy użyciu płaskiego śrubokręta wciskasz je do środka, łapiesz od góry za brzeg panelu i mocno pociągnij do siebie(nie przejmuj się, że panel będzie stawiał opór i coś urwiesz. Stawiać opór będzie ze względu na boczne zatrzaski, które muszą wyjść z wnętrza obudowy.Teraz obracasz napęd spodem do góry i odkręcasz cztery śrubki. Ściągasz pokrywkę osłaniającą elektronikę i z powrotem obracasz górą do góry. Teraz wystarczy złapać za boki i lekko potrząść i górna obudowa powinna się zsunąć. Składanie jest tak samo proste. Najpierw zakładasz górną obudowę, zakładasz na spód pokrywkę i wkręcasz śrubki i na sam koniec wkładasz panel dociskając do obudowy, aż nie usłyszysz kliknięcia, które zasygnalizuje, że zatrzaski weszły na swoje miejsce. Tackę najlepiej wsunąć przyciskiem eject po podłączeniu napędu i uruchomieniu kompa.

czy czyszczenie tą specjalną płytą daje efekt ten sam co bym rozkręcił?

Odradzam tą płytę, bo ona rysuje soczewkę. Najlepiej jest rozkręcić i wyczyścić. Naprawdę nie masz się czym przejmować, bo przy rozkręcaniu napędu naprawdę nie ma co zepsuć…