Kopiowanie zdjęć z telefonu Samsung Ultra Style

Oto mam taki dziwny problem z moim telefonem Samsung Ultra Style.

Robię zdjęcia i one zapisują się na telefonie oraz wymiennej MicroPamięci.

Kiedy podłączam telefon do kompa to zdjęcia które widać w telefonie nie widać przez komputer.

Po wielu kombinacjach doszedłem do tego jak je zobaczyć, i przekopiować bo przecież fizycznie tam są a komputer ich nie widzi.

Okazało się, że telefon zapisuje pliki jpg jako pliki ukryte a więc wszedłem do opcji folderów w kompie i ustawiłem aby były widoczne pliki ukryte.

OK, już komputer widzi te zdjęcia i mogłem przekopiować je na kompa, ale tutaj małe zdziwienie.

Teraz przekopiowane pliki na komputer dalej są jako ukryte i co z tym zrobić żeby były normalne?

Wpadłem na pomysł taki, iż wyświetlam ten chroniony plik na IrfanView i zapisuję go gdzie indziej przez IrfanView i wtedy staje się normalnym plikiem nieukrytym, ale gdybym sobie przekopiował np. kilkaset takich plików to dostane wariacji jak takim sposobem miałbym te pliki konwertować z ukrytych do normalnych.

Czy jest jakiś sposób aby hurtowo zamienić te pliki na normalne?

A może w telefonie można coś w opcjach przestawić aby pliki zdjęć były zapisywane normalnie?

W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem ani też w opcjach telefonu…

A nie lepiej ustawić w telefonie, żeby zdjęcia zapisywały się na karcie?

Czasami od razu zapisują się na karcie z braku miejsca na pamięci telefony ale to nic nie daje.

Nie wiedzieć czemu telefon zaczyna kartę pamięci traktować jak swoja i zdjęcia tam zapisane tak samo są ukryte dla komputera.

A prawy przycisk myszy i odznacz Ukryty.

A nie da się po prostu zaznaczyć tych wszystkich plików po przekopiowaniu na PC i w właściwościach odznaczyć “Ukryte”…?

A to ze są ukryte, to najpewniej celowe - próba zmuszenia do używania jakiejś aplikacji stworzonej przez producenta telefonu

Znalazłem jednak w opcjach aparatu możliwość nagrywania ka kartę i chyba zrobione zdjęcia po tym zabiegu wyświetlane są jako nieukryte ale jeszcze popróbuje żeby za czasu się nie cieszyć na zapas.

A ten pomysł z myszką i opcjami pliku gdzie odznaczamy ptaszka przy “Ukryte” też rewelacyjnie zadziałał, dzięki wielkie dla wszystkich pomocników! !!

Zgadzam się z tym twierdzeniem.

A te aplikacje do obsługi telefonu to o kant zadka rozbić.

labamba , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Zmieniłem tytuł zgodnie z sugestią Fiesty, ale czy dogodziłem Monczkinowi?