Kopmuter ciągnie dużo prądu?

Chciałbym zapytać ile ten komputer może ciagnąc produ?Po ostanim rachunku postanowiłem to sprawdzic ale niestety nie mam jak. O tóz na poprzednich rachunka ch za kwartał pobano ok 155 kw energi a za ten kwartał aż 777kw :expressionless: czy to możliwe ze taka rożnica?Dodam jeszcze ze komputer jest włączaony około 5, 6 godzin dzienmie. Mam Celerona d352 LGA 775 Box, Pamięć RAM DDR2 1024/667 Samsung Obudowa Mustang 1072A, Grafika ASUS 7300GS 256MB DDR PCI-E, płyta główna

ECS P4M80T-M FSB 1066

Napisz jaki masz zasilacz, to on daje prąd do komputera i w tym może być problem :slight_smile:

proste liczeni - zasilacz masz max 400W * 6 godzin *31 dni = max maxów 74,4 KWh na miesiąc; przy założeniu skrajnym że komp pracuje z maksymalnym obciążeniem, daleko więc do 550kwh :mrgreen:

przykładowo czajnik elektryczny na wodę bierze miesięcznie 2kw*2minuty*10gotowań dziennie*31 dni=20 kwh

albo coś innego podłączyłeś (np. grzejnik elektryczny, spawarka) albo ktoś ci się podłączył :stuck_out_tongue:

tak kolega dobrze trafił mam zailacz 400W .

Czy poboru energi przez komputer nie da sie jakośc zmniejszysc?

Na przykład poprzez włączanie stanu wstrzymania, gdy przez jakiś czas nie będziesz korzystał z komputera, a chcesz aby komputer był uruchomiony.

Pamiętaj, że w momencie przejścia do stanu wstrzymania wyłączone zostają wszystkie procesy, które działały w tle przed uruchomieniem stanu wstrzymania.

Tak wiem. Czasami tak robie. A o ile mniej podczas stanu wstrzymania komputer pobiera prądu?

A gdybym zmienił Zasilacz który pobiera mniej energi?

komp nigdy stale nie ciągnie maksymalnej mocy, jedynie w stresie (obciążenie procka 100% + obciążenie grafy 100% + stała praca dysku + urządzenia zewnętrzne (usb), co zdarza się chwilowo, za wyjątkiem ripowania filmów lub obróbki graficznej lub gier mocno obciążających kompa.

Natomiast jak przeglądasz neta, słuchasz muzy robisz coś w wordzie lub excelu to bierze ci nie wiecej niż 100 wat, czyli tyle co żarówka :mrgreen:

A czy to możliwe ?

Panowie zaszła drobna pomyłka źle sprawdziłem . Zasilacz mam 230W :expressionless:

no własnie tylko tyle robie, komputer nie jest zbytnio obciążony ale licznik chodzi jak zwariowany :expressionless: ? :frowning:

no to jeszcze podaj jakiej firmy, bo to od tego też bardzo wiele zależy, np: jak masz jakiegoś no-name to on ma bardzo niska sprawnosć i w efekcie nawet jak komp nie chodzi pod pelnym obciazeniem to i tak ciagnie 2-3 razy wiecej pradu, a jak masz zasilacz z bardzo wysoka sprawnoscia 80-90% to komp ciagnie tyle ile mu potrzeba

chyba 230V bo W na pewno nie, taki zasilacz nie uciągnął by twojego kompa

jakiej firmy to nie wiem bo nie mam możliwości rozkrecenia kompa bo mam plomby :frowning: wiem tylko tyle ze AC 230 V.

no to jest napięcie prądu, czyli takie max. napięcie może być dla tego zasilacza, a jeśli chodzi o firmę i moc to tylko rozkręcenie obudowy, ale najprawdopodobniej sądząc op obudowie to masz jakiegoś lipnego mustanga