Kopmuter sie nie chce włączyć i sam sie wyłącza!?

Panowie mam pewien problem . Dzisiaj właczyłem pewien program. ,Hardware Sensor Monitor" i komputer nagle zgasł nie chce sie włączyć…

lampki sie swieca ale nie łąduje sie system. Za 2/3 razem zapałpie i sie włacza ale jak tylko pojawi sie pulpit pare sekund i sie wyłacza.

Co mam zrobic;/ ? pomoc;/

A tryb awaryjny chodzi??

Jak chodzi to wywal ten program w tym trybie.

Jeżeli nawet nie włącza się ekran z wykrywaniem dysków, ramu itd, to zresetuj bios zworką na płycie głównej lub wyciągnij bateryjkę na kilka minut. Jeżeli to tylko system i tryb awaryjny też nie chodzi, to przywróć system:

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP

Jak to nic nie daje, to wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Wpisz w niej chkdsk /F /R

mam wybrać czy sam wpisać? jak sam to co dokładnie?

nie probowałem przez tryb awaryjny bo nie wiem jak to zrobic;/

Uruchamiasz kompa i wciskasz F8 i będą różne funkcje do wyboru to wybierasz: tryb awaryjny z wierszem polecenia.

Dzieki. Zrobiłem tak jak mówiliscie. tylko ze uruchomiłem go z trybu awaryjnego i usunąłem taki programik. Hardware sensor monitor bo gdy go włączyłem komp sie wyłączył a gdy potem go włączałem ten program sie włączał i od razu komp gasł wiec go odinstalowełam i teraz komp działa normalnie:)

Jezeli bym to teraz zrobił to mi coś da? usprawni system czy coś?przyruci jego stan z momentu instalacji?

Już nie, gdyż jest to niepotrzebne. Ogólnie, to przywraca stan systemu do wybranego okresu jego życia, np jeden dzień wstecz lub dajmy na to tydzień wstecz. Jak system przestaje działać, można go przywrócić do czasu kiedy działał prawidłowo.

ok jeszcze raz dzięki za pomoc.

pozdrawiam:)