! KOPMUTER ZAWIESZA SIĘ po ok. 4-5h --> POMOCY!

Mam problem od jakiegoś czasu po upływie około 4 lub 5 lub 6h od włączenia komputera nagle się zawiesza.

Najcześciej dzieje się to przy odsłuchiwaniu muzyki (PowerDVD), oglądania filmu (najcześciej tak użytkuje kompa, ale również gram i oczywiście net) - no chyba że to zbieg okoliczności.

Najciekawsze jest jednak to że muszę go restartować przyciskiem i od razu po resecie komp nie chce sie załączyć !!

Witaj!

Moim zdaniem będzie to wentylator od procesora, jak sam napisałeś ze jak go zresetujesz to od razu się ni włącza, bo musi troszkę ostygnąć, ale na początek uzupełnij sobie pastę termoprzewodzącym bo to też ważne. Pastę kupisz w każdy sklepi komputerowym, polecam te w graniach 20 zł.

Masz chyba 100% racji, bo zapomniałem napisać, żę przed każdym uruchomieniem jest długi pisk (dźwięk) ale nie w BIOSie tylko w momencie wyświetlania ładowania Windows XP.

Może tez tunel mam za blisko radiatora i wentylatora??? (bo od razu stka sie z ramką wentylatora - ale nie przeszkadza to w obracaniu się łopatek)

P.S.

To mam zdjąć radiator z wentylatorem zdrapać pastę z radiatora i nałożyć świeżą???

Bo jak kupowałem to mi kolesie już wtedy np mówili żębym wymienił standardowe chłodzenie procka na jakieś lepsze)

DOŁĄCZE DO TEGO OD RAZU INNY MÓJ PROBLEM

Jak usunąć pojawiającą się “plansze” z komunikatem "autoconv program - not found - skipping AUTOCHECK (szukając w google znalazłem jedynie po nie miecku :-)) niestety nie znam) - Napewno jest to wina PartitionMagic8

ja kupiłem takową paste za 8 zł (temperature mam 45stopni przy grach nawet 49) bez pasty wyskakiwało mi 50 nawet 59 więc szybko musiałem kupić jakby niebyło pasy kup silikon specjalny (w komputerowych sklepach będą wiedzieć oco łazi)

mi się wydaje że to może być wina Systemu a dokładnie ustawień ja miałem kiedyś 2 podobne przypadki

1.jak zostawiłem na dłużej kompa samego np.coś ściągał albo oglądałem film a niedotkłem myszką przez ok.2~3 godz to wyłączył się monitor i niedało się go włączyć(reset) rozwiązaniem było panel sterowania–>opcje zasilania–>wyłącz monitor,dyski twarde daj nigdy radze ci poprzeglądać też inne tam opcje.

2.niedawno temu miałem słaby net 256 kb/s i dużo ściągałem i grałem w gry (była i jest to norma) było tak że zostawiłem kompa na ściąganiu i się zaciął po niedługim czasie. Rozwiązaniem był wadliwy program utorrent po jego usunięciu i jego śmieci wszystko śmiga

Proszę poprawić temat na normalny, używając opcji Edytuj