Korespondencja seryjna e-mail - pluginy do Thunderbird

Witam.

Temat jest dosyć rozległy, ale moje pytania dotyczą głównie programu Mozilla Thunderbird oraz pluginów (wtyczek). Za każdą pomoc z góry dziękuję!

Będzie głównie na temat korespondencji masowej. Na razie używam Thunderbird, posiłkuję się pluginami Too Many Recipients (ustawiam w nim maksymalną liczbę odbiorców) oraz “Sent later” (dzięki czemu np. 100 emaili dzielę na 10 sesji po 10 emaili co 10 minut)

Oto, co chcę zrobić:

  1. Potrzebuję jakiegoś programu/wtyczki, który uporządkuje moją bazę e-maili (plik excela lub txt) według następujących kryteriów:

-pogrupowanie e-maili wg. serwerów, czyli np. adresy XXXX@wp.pl oddzielone od XXXX@gmail.com

-zdublowane e-maile (najlepiej, gdyby można było od razu duplikaty usuwać)

  1. Muszę stworzyć bazę wyjątków, czyli adresów e-maili (lub całych serwerów), na które e-maile NIGDY nie zostaną wysłane. Najlepiej byłoby gdyby Thunderbird po znalezieniu takiego e-maila wśród np. 10 adresatów uniemożliwiał kliknięcie “Wyślij” i dał konkretny komunikat (o który dokładnie e-mail chodzi). Z pluginu “Check and Send” nie jestem do końca zadowolony.

  2. Potrzebuję programu/sposobu, który w zgrabny sposób zrobi kopię mojego profilu (ustawienia, e-maile) w Thunderbirdzie i bez zgrzytów ew. przeniesie go na inny komputer (mam używać wersji portable Thunderbirda?)

Z góry dziękuję za rady