Korzystanie z ati tools


(Korniak4) #1

mam progrma ati tool i karte graficzna radeon 9600 pro odpalam programik i jest tam zakładka find masz core naciskam i co dalej czekam 30 min i nic na jakiej zasadzie działa ten program i czy jest bezpieczne podkrecanie tym programem


(Pixel) #2

Musisz poczekać aż komp się zawiesi,wtedy reset i po włączeniu wyskoczy okno z liczbą do której udało się podkręcić,zapisz tę liczbe i to samo dla mem.Potem w ustawieniach wklepujesz te liczby które spisałeś,ale dobrze jest je zaniżyć o ok 5 Mhz. i save.


(Korniak4) #3

dzieki tak myslałem ale czy to jest bezpieczne bo nie mam pewnosci


(Pixel) #4

Raczej bezpieczne, bo to robi automat,najwyżej może się zawiesić komp (zależy od chłodzenia i napięć),wtedy wystarczy zjechać parę Mhz.Programik sam ustala bezpieczną granice,ale tak jak wcześniej napisałem dobrze jest zaniżyć wynik o te 5 Mhz.


(Zizirixi3) #5

Ja na towim miejscu nie podkrecal bym karty graficznej.Juz mialem duzo przypadkow z Radeonem iż podkrecilem o pare Mhz i odrazu plamki wyskoczyly i karta juz nie nadawala sie do uzytku.Odpowiednikiem tej karty jest GeForce 6600.Polecam!!Super sie na nim gra i pracuje. :mrgreen: :mrgreen:

Pozdro 4all


(Korniak4) #6

ok dzieki all