Korzystanie z drukarki podłączonej do innego routera

Posiadam w domu dwa routery połączone przez switch. W jednym jest podpięta drukarka przez port USB i jest skonfigurowana. Jeśli połączę się z siecią tego routera mogę z niej korzystać i drukować. Pytanie jest o drugi router - jeśli połączę się z siecią drugiego routera czy jest możliwość skonfigurowania tak abym mógł korzystać z tej drukarki podpiętej do tego drugiego? Oba routery są zawsze aktywne i podłączone są do tego samego switcha. Czy może ktoś doradzić czy jest możliwe takie skonfigurowanie? Jeśli tak, to jak to zrobić?

Czemu są dwa routery? Dzielisz internet, czy coś? Jakby ten drugi router spiąć portem LAN a nie WAN jest to do zrobienia :wink:

Jeśli to nie tajemnica to napisz więcej o układzie sieci - biuro, dom, ile pięter i podaj modele routerów, switcha. Da się je spiąć w most wifi? Ilu jest klientów sieci - urządzeń?

Drugi router po prostu powiększa mi zasięg. Switch do którego podłączone są routery jest zarządzalny i jest to TP Link TL-SG108E v4, a router w którym podpięta jest drukarka to ASUS RT-AC1200G+. A ten drugi router to stary NETGEAR WGT624v3 i spięty jest po WAN do tego switcha, w obu wszystkie porty LAN są wolne. Czyli jak powinna wyglądać wizja jak to podpiąć lub/i skonfigurować?

Tublepiej sprawdziłyby się AP z możliwością centralnego zarządzania, są bardziej skalowalne, nawet w domu.

W Twoim przypadku pozostaje router bez bezpośredniego podłączenia do Internetu przepiąć z WAN do LAN i wyłączenie na nim DHCP server. Ewentualnie zostawienie w takiej konfiguracji i dodadanie trasy statyczne na routerze za WAN.