Korzystanie z facebooka dziś?


#1

Czy wyobrażacie " sobie korzystanie z facebooka w dzisiejszych czasach , kiedy jest "on" zarówno "źródłem kontaktu ze znajomymi , miejscem przekazu informacji


(pionner) #2

Nie rozumiem pytania. Miliony ludzi to robią, więc nie wiem jak miałbym sobie tego nie wyobrażać?


(Jusko) #3

Korzystanie z Facebooka sobie wyobrażam. Nie wyobrażam sobie natomiast zaprzestania korzystania z Facebooka. Nawet gdybym miał ochotę - większość moich znajomych go używa, a dodatkowo wykorzystuję to narzędzie jako promowanie własnych witryn w social media. Mało tego - niektóre firmy ogłaszają newsy na swoich facebookowych ścianach, niektóre konkursy są tylko dla użytkowników tego serwisu. Mógłbym zrezygnować, ale nie bez wyrzeczeń. Niestety :-/

 

Osobiście od wieków nie publikowałem nic na swoim profilu, nie aktualizuję nawet zdjęć - taki profil bez aktywności (to nie big brother, abym obnosił się ze swoim życiem). Doceniam jednak jako narzędzie social media do promocji (choć prawdę mówiąc, wcale taką rewelacją nie jest).


#4

wiesz tu chodzi o zaprzestanie relacji personalnych , a skupienie się na tych z fb , przy czym nie wszyscy korzystaja z tego “medium” w relacjach towarzyskich pytam / ankietuję o samo medium jakim jest facebook


(pionner) #5

Bez problemu mógłbym wrócić do GG i oddzielnych forów (np. dla grupy na studiach) zamiast fejsbukowych grup.


(Piotrek2255) #6

Nie używam w ogóle Facebooka i wyobrażam sobie dalej jego nie używanie. Nie opierałem swojego życia towarzyskiego na wątpliwej jakości i ograniczonych komunikatorach, tylko pozostawiłem wszystko telefonowi, sms-owi i e-mailowi. Żyję i nie odczuwam z tego tytułu braków. Dzisiejszy przekaz informacji poprzez FB jest uzupełnieniem, informacje dalej znajdują się tam gdzie były przed erą FB.


(Zeki) #7

Fejsbuk podobnie jak inne social media załatwia kilka problemów z dotarciem do większej grupy osób w szybki i darmowy lub prawie darmowy sposób - i nie tylko chodzi tu o znajomych czy rodzinę, ale i fanów na fanpejdżach czy członków grup. Jest to jedna z alternatyw w komunikacji i tyle. Nie da się zastąpić relacji międzyludzkich klikaniem w klawiaturę, a same znajomości z realnego świata nie wystarczą, by przekazać możliwie dużej grupie osób naszych myśli czy czego tam.


(Mat Kochan) #8

Mogę bez problemu obejść się bez fejsbooka i nie jest to żadnym problemem. Wcześniej byłem zmuszony do korzystania z tego ustrojstwa ponieważ na studiach większość materiałów/informacji była udostępniana właśnie tam.


(Albatraoz) #9

A co na to ludzie bez kont na FB ? :slight_smile:

 

 

 


(Kpc21) #10

Tak, wyobrażam to sobie, a nawet to robię… Co za idiotyczne pytanie. Gdyby było “czy wyobrażasz sobie niekorzystanie z Facebooka?”, to miałoby może jeszcze jakiś sens.

A wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajdujemy. W mojej - nie bardzo wyobrażam sobie niekorzystanie nie tylko z Facebooka, ale - chyba nawet bardziej - z WhatsAppa. Bo pojawiają się tam informacje, które są dla mnie ważne, i inaczej mogłyby do mnie nie dotrzeć.


(Ookkii) #11

Wydaje mi się, że facebook nadal jest najpopularniejszym medium marketingowym. Powód - masa odwiedzających oglądających portal.